راهکارهایی برای افزایش تمرکز در محیط کار

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پشت میز کارتان نشسته‌اید و می‌خواهید روی کارهایتان تمرکز کنید اما نمی‌توانید. ذهن‌تان سرگردان است. این وضعیت واقعا می‌تواند روی عملکرد ما تاثیر منفی داشته باشد. در این مطلب راهکار‌هایی برای افزایش تمرکز در محیط کار بیان شده است.

راهکارهایی برای افزایش تمرکز

اولین نکته توجه به محیطی است که در آن کار می‌کنید. شما می‎توانید با قرار دادن یک عکس از طبیعت روی میز کارتان تمرکز خودتان را افزایش دهید. مطالعات محققان نشان داده تماشای مناظر طبیعی و حیات وحش می‎تواند باعث افزایش تمرکز شود. نکته بعدی راحت بودن است. مطمئن شوید ارتفاع میز و صندلی به اندازه‌ای است که باعث می‎شود راحت باشید. اگر صندلی‌تان خیلی پایین یا میزتان خیلی بلند باشد، ناخودآگاه تمرکزتان را از دست می‌دهید. 

تغذیه شما هم تاثیر مهمی در میزان تمرکزتان دارد. حتما در هنگام کار به میزان کافی آب بنوشید. برترین پزشکان و محققان دریافتند که کمبود آب در بدن باعث احساس خستگی، عصبی شدن و کندی می‌شود. در واقع وقتی در مغز به اندازه کافی مایعات وجود نداشته باشد، نمی‌تواند کارایی لازم را از خودش نشان دهد. پس با نوشیدن آب تمرکزتان را در طول روز افزایش دهید. همیشه یادتان باشد روزتان را با خوردن یک صبحانه سالم شروع کنید. در هنگام گرسنگی تمرکز کردن دشوارتر است. پس قبل از رفتن به محل کار صبحانه کامل بخورید. حتی می‌توانید در طول روز هم با خوردن میا‌ن وعده‌های سالم مثل میوه و سبزیجات و آجیل گرسنگی را برطرف کنید. 

منبع: iranianpath.com

مطالب مرتبط: 

روش‌های بهبود تمرکز

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *