راز استفاده از زبان بدن برای موفقیت!

محققان با مطالعه روی بیش از یک میلیون نفر دریافته که بالاترین میزان موفقیت در افرادی‎ است که هوش هیجانی یا احساسی بالایی دارند. این افراد قدرت علایم غیرگفتاری را در ارتباطات می‎دانند و می‎دانند چطور از زبان بدن خود برای ارتباط برقرار کردن با دیگران استفاده کنند. در این مطلب چند اشتباه رایج در استفاده از زبان بدن را توضیح می‎دهیم.

زبان بدن برای موفقیت

پرهیز از ارتباط چشمی

چنین به نظر می‎آورد که شما چیزی را پنهان می‎کنید و این باعث ایجاد شک می‎شود. نداشتن ارتباط چشمی یکی از اشتباهات در استفاده از زبان بدن است که می‎تواند نشانگر نداشتن اعتماد به‎نفس و علاقه باشد. نگاه کردن به پایین در حین صحبت نیز چنین نشان می‎دهد که اعتماد به نفس ندارید و باعث می‎شود که کلماتتان تاثیر خود را از دست بدهد. بسیار مهم است که وقتی نکات مهم یا پیچیده‎ای را بیان می‎کنید، ارتباط چشمی خود را حفظ کنید. از سوی دیگر ارتباط چشمی که بسیار شدید و مشتاقانه است، ممکن است تهاجمی یا تلاش برای تسلط یافتن تلقی شود. بطور متوسط، مردم برای هفت تا ده ثانیه ارتباط چشمی را حفظ می‎کنند، ارتباط طولانی‎تر وقتی‎ست که گوش می‎دهیم نه وقتی که حرف می‎زنیم. روش قطع ارتباط چشمی هم حامل پیام است. نگاه به زیر به معنی تسلیم است، در حالی که نگاه به اطراف نشان‎دهنده اعتماد است.

سست دست دادن

علامت نداشتن قدرت و کمبود اعتماد به نفس است، دست دادن بسیار قدرتمند هم به همان اندازه بد است که می‎تواند تهاجمی و تلاش برای غلبه تلقی شود. نحوه دست دادن یکی از اصول مهم در زبان بدن است. دست دادن خود را با افراد و موقعیت‎ها سازگار کنید، اما در کل بهتر است همیشه محکم دست بدهید.

دست به سینه

دست به سینه بودن یا پاهای روی هم انداخته، نشان می‎دهند شما پذیرای گفته‎های فرد مقابل نیستید. حتی اگر دست به سینه نشستن احساس راحتی بیشتری می‎دهد، تا حد امکان در مقابل انجام چنین کاری مقاومت کنید.

خمیده بودن بدن

این علامت می‎گوید که خسته هستید و علاقه ای به جایی که در آن هستید ندارید. ایستادن با شانه‎هایی مستقیم و رو به عقب، یک موقعیت قدرتمند است. از سوی دیگر، خمیده‎ بودن در نتیجه متلاشی‎شدن بدن‎تان ایجاد می‎شود و قدرت کمتری منعکس می‎کند. حفظ حالتی خوب حکم بر احترام می‎دهد و مشارکت هر دو طرف بحث را بالا می‎برد.

نگاه کردن به ساعت

نگاه به ساعت وقتی که با کسی صحبت می‎کنید علامتی واضح از بی‎احترامی و غرور است. این حرکت حامل این پیام است که کارهایی بهتر از صحبت کردن با این شخص دارید. 

سر تکان دادن اغراق‎آمیز

در استفاده از زبان بدن باید بدانید که سر تکان دادن بیش از حد نشانگر نگرانی برای تایید است. شاید افراد این سر تکان دادن سنگین شما را به عنوان تلاش برای نشان‎ دادن این‎ قلمداد کنند که شما با آن‎ها موافقت می‎کنید یا چیزی را درک می‎کنید که در واقع درکش نکرده بودید.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

برای رسیدن به موفقیت این کارها را انجام ندهید

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *