bرازهایی در مورد جراحی زیبایی که پزشکان پنهان می‌کنند! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
رازهایی در مورد جراحی زیبایی که پزشکان پنهان می‌کنند!

از تعداد بیشمار جراحی زیبایی که در سال انجام می‎شود و تعداد محدودی پزشک زیبایی  که تخصص و مدرک جراحی پلاستیک یا جراحی زیبایی دارند و مجاز به انجام این اعمال جراحی هستند، می‎توان فهمید که بسیاری از پزشکانی که این جراحی‎ها را انجام می‎دهند در واقع جراح زیبایی نیستند.  

جراحی زیبایی

بیشتر افرادی که به پزشکان برای عمل زیبایی مراجعه می‎کنند، آگاهی کافی راجع به جراحی پلاستیک، زیبایی یا جراحی ترمیمی ندارند و این تصور غلط که هر پزشکی می‎تواند عمل زیبایی انجام دهد بین مردم وجود دارد. (برای آشنایی بیشتر با این موضوع پیشنهاد می‎کنیم مطلب تفاوت جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک را مطالعه کنید.) در واقع پزشکی که می‎خواهد این نوع جراحی را انجام دهد، باید بورد تخصص جراحی پلاستیک یا زیبایی باشد. لغت بورد تخصصی که روی تابلوی مطب پزشکان می‌بینیم به این معناست که پزشک امتحانات پایانی دوره تخصص آن رشته پزشکی را گذرانده و متخصص محسوب می‎شود. بنابراین پزشکی که شما را جراحی می‎کند باید متخصص جراحی پلاستیک یا زیبایی یا ترمیمی باشد. اینکه بعضی پزشکان با یک تخصص دیگر یک دوره کوتاه مدت جراحی زیبایی را گذرانده باشند به معنی مجاز بودن آنها به انجام جراحی زیبایی نیست. افرادی که قصد انجام هرگونه جراحی زیبایی مانند عمل بینی (رینوپلاستی)، جراحی سینه، لیفت صورت و سایر موارد که این روزها بسیار هم رایج هستند را دارند باید حتما راجع به تخصص اصلی پزشک تحقیق کنند و مطمئن شوند.

آمار و اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد بیشتر عوارض جانبی و مشکلاتی که در این گونه جراحی‎ها برای بیماران پیش می‌آید، به خاطر نداشتن دانش و تجربه کافی پزشک غیر متخصص است. مواردی مانند عفونت بعد از عمل، باقی ماندن جای زخم و خارج کردن بیش از حد بافت و چربی از قسمت‎های مختلف بدن که معمولا این مشکلات غیر قابل بازگشت هستند، از عوارضی است که می‌توان نام برد. در مواردی هم پزشک نمی‎تواند تشخیص دهد که فرد کاندید مناسبی برای انجام جراحی نیست که منجر به مشکلات جدی مانند حمله قلبی یا حتی مرگ می‎شود. یکی از مواردی که باید توجه کنید، محل انجام جراحی است که باید حتما بیمارستان یا مراکز پزشکی، جراحی یا کلینیک‌های مجهز باشند تا در صورت لزوم بتوانند مراقبت‎های پزشکی لازم را به عمل آورند. انجام جراحی در مطب پزشک به هیچ عنوان کار عاقلانه‎ای نیست.

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

عمل بینی در زمستان

عوارض جراحی زیبایی بینی

نوجوانان و جراحی زیبایی

روانشناسی جراحی زیبایی!
چه کسانی از جراحی پلاستیک پشیمان می‌شوند؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *