bرابطه جنسی زنان بعد از 40 سالگی! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
رابطه جنسی زنان بعد از ۴۰ سالگی!

حتما درباره کم شدن میل جنسی و خشکی واژن که موانع بزرگی برای داشتن رابطه جنسی موفق در سن بالا هستند، شنیده‌اید. اما در واقع این مشکل برای همه زنان پیش نمی‌آید و حتی  به نظر کارشناسان مسائل جنسی از چندین جهت با بالا رفتن سن بهتر می‌شود. این مطلب را بخوانید تا بتوانید تغییراتی که با بالا رفتن سن در روابط جنسی‌تان ایجاد می‎شود را مدیریت کنید.

رابطه جنسی

۱- ضعف ماهیچه‌های لگن یک عامل مخرب در رابطه جنسی است:

سطح استروژن با افزایش سن کاهش می‌یابد.کاهش استروژن نه تنها بر میزان میل جنسی شما و رطوبت واژن تاثیر می‌گذارد بلکه می‌تواند بر قدرت ماهیچه‌های لگن نیز تاثیر گذاشته و موجب کاهش حس در آن ناحیه شود. برای برطرف کردن این عارضه می‎توانید تمرین کگل را انجام دهید و عضلات لگن را تقویت کنید. 

۲- فشار برای جذاب به نظر رسیدن ممکن است ذهن شما را آشفته کند:

طبیعی است که همه انسان‌ها و به خصوص زنان دوست داشته باشند در هر سنی جوان و زیبا به نظر برسند اما وسواس بیش از حد برای جوان به نظر رسیدن و آراسته بودن ممکن است فشار روحی روانی زیادی به خانم‌ها وارد کند و بجای لذت بردن از زندگی جنسی، همیشه در فکر جذاب و جوان بودنشان باشند. انتظارات خود را درباره ظاهرتان معقول کنید. و سعی کنید در امروزتان زندگی کنید و عاشق خود و همسر امروزتان باشید و ببینید که چطور رابطه زناشویی شما بهتر می‎شود. 

۳- داشتن رابطه جنسی طولانی مدت با یک نفر باعث شادی می‎شود:

اطلاعات پزشکی نشان داده زنانی که به طور مرتب در معرض مایع منی یک نفر قرار دارند کمتر به افسردگی مبتلا می‌شوند و  سطح بالاتری از شادی و خوشبختی را تجربه می کنند. مایع منی حاوی اکسی توسین (که نقش اساسی در ارتباط عاشقانه، تولید مثل و اوج لذت جنسی دارد) و سروتونین (هورمون شادی) است. 

۴- رابطه جنسی در سن بالا رضایت بخش تر است:

مطالعه‌ای که در این زمینه توسط بهترین پزشکان آمریکایی انجام شده است، نشان می‎دهد که بیشتر از دو سوم زنان که شامل خانم‌های ۸۰ ساله نیز می‌شدند از رابطه جنسی خود رضایت داشتند و ۶۷% از زنان مسن اظهار داشتند که در بیشتر یا همه موارد در طول رابطه جنسی به ارگاسم می‌رسند. نه تنها زنان مسن‌تر راضی‌ترین افراد در این مطالعه بودند، افراد مسنی هم که به تازگی رابطه جنسی خود را شروع کرده بودند میزان رضایت ارگاسمی معادل شرکت کنندگان جوان این مطالعه داشتند.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط: 

سرد مزاجی زنان

مشکلات جنسی ناشی از بی میلی جنسی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *