رابطه جنسی دهانی باعث سرطان گلو می‌شود!

اطلاعات پزشکی حاصل از مطالعات انجام شده در   انجمن سرطان آمریکا نشان داده است رابطه جنسی دهانی می‌تواند منجر به بروز سرطان گلو شود. البته خود رابطه جنسی دهانی باعث این نوع سرطان نمی‎شود بلکه ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV که عامل ایجاد زگیل تناسلی است و می‌تواند از طریق ارتباط جنسی دهانی از فردی به فرد دیگر منتقل شود، باعث ابتلا به سرطان گلو می‎شود. 

رابطه جنسی دهانی

بهترین پزشکان و محققان آمریکایی اعلام کردند که برخی از انواع سرطان‌ها از جمله سرطان اوروفارینکس (بخش میانی گلو) و لوزه‌ها احتمالا توسط نوع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شوند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۷ در مجله پزشکی New England منتشر شد که نشان داد خطر ابتلا به سرطان اوروفارینکس بیشتر در افرادی  مشاهده می شود که شرکای جنسی متعدد (حداقل ۶ نفر) دارند و با آنها رابطه جنسی دهانی برقرار می‌کنند.

در دهه‌های قبل ابتلا به این نوع سرطان بیشتر در افرادی که سیگار و الکل مصرف می‌کردند، دیده می‎شد. اما این روزها به نظر نمی‎رسد ویروس HPV عامل اصلی ابتلا به این بیماری شده است. پزشکان عقیده دارند درمان موارد سرطان گلو که در اثر ویروس پاپیلوما بوجود آمده، آسان‎تر از مواردی است که در اثر مصرف سیگار و الکل ایجاد شده است. استفاده از واکسن HPV می‎تواند از ابتلا به این نوع ویروس و سرطان گلوی ناشی از آن پیشگیری کند. 

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط: 

زگیل تناسلی چیست؟

درمان مشکلات جنسی زنان

دلایل مشکلات جنسی مردان

مشکلات جنسی ناشی از بی میلی جنسی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *