bدوستی دختر و پسر قبل از ازدواج · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج

اساس روابط دوستی، شناختن دیدگاه‌ها و طرز فکر جنس مخالف است، تا بتوان از این تجربه در زندگی مشترک استفاده کرد.  اما واقعیت این است که مردان و زنان در آشنایی یک تفاوت عمده دارند که باعث سوءتفاهم بزرگی بین آنها می‌شود. مردان می‌توانند بدون اینکه به ازدواج فکر کنند. وارد ارتباط با جنس مقابل شوند، اما زنان معمولا به ازدواج فکر می‌کنند.

دوستی قبل از ازدواج

دوستی با جنس مخالف با اهدافی در میان جوانان صورت می‌گیرد، گاهی ممکن است شروع دوستی با هدف شناخت باشد و دختر و پسر بخواهند مدتی هم را بشناسند و در نهایت تصمیم بگیرند که به درد زندگی مشترک می خورند یا نه. در مواردی هم دو طرف وارد رابطه ای می‎شوند که رسمی شدن آن مورد تردید است. پسر شرایط ازدواج را ندارد و برعکس، دختر در سن ازدواج است و این رابطه را به چشم یک خواستگاری می بیند. دخترها معمولا بسته به نیازهای عاطفی ، احساسی  و حمایتی خود جذب چنین روابطی می شوند و عواطف و احساسات خود را درگیر آن رابطه می کنند و به سرعت به پسر اعتماد کرده و از نظر عاطفی به شدت وابسته می شوند و در تلاش برای حفظ رابطه و ختم رابطه به ازدواج هستند که در این راه گاهی صدمات روحی و جسمی جبران ناپذیری می‎بینند.

پسرها معمولا از روی کنجکاوی و غریزه دوست دارند با جنس مخالف به دلیل محک زدن میزان جذابیت جنسی خویش رابطه دوستی داشته باشند و عمده هدفشان دست یابی به لذت جنسی است .معمولا مواظب هستند که احساسات خود را درگیر رابطه نسازند. گاهی هم پسرهایی که شرایط ازدواج ندارند یا اصلا چنین تصمیمی ندارند وارد رابطه طولانی مدت با دختران می‏‎شوند تا خلاءهای احساسی و عاطفی‌شان را پر کنند. از دیدگاه اغلب پسرها دوستی کردن با یک دختر هر چند هم که طولانی مدت باشد و حتی اگر منجر به رابطه جنسی شده باشد، تعهد و مسئولیت نمی‎آورد و به محض مواجه شدن با فرد مناسب‎تر و فراهم شدن شرایط و امکانات، به رابطه دوستی خاتمه داده و با فرد دیگری ازدواج می‌کنند. از سوی دیگر، رضایت والدین نقش بسزا و تاثیر گذاری بر تداوم و یا عدم ثبات زندگی مشترک جوانان دارد. در خانواده های ایرانی به ندرت مشاهده می شود که خانواده ها به خصوص خانواده پسر به چنین ازدواج هایی رضایت دهند. معمولا پسرها با دخترانی که روابط عاطفی و جسمی عمیقی  داشته اند و اصول اخلاقی را زیر پا گذاشته‌اند، ازدواج نمی‎کنند زیرا فکر می‎کنند ممکن است در زندگی زناشویی نیز، مرتکب چنین خطایی شده و به آنها خیانت کند. برقراری رابطه جنسی بدون تعهد و مسئولیت باعث تنوع طلبی در پسران شده و باعث می‎شود در پی تجربه‎های جدید باشند و با دوست دختر خود ازدواج نکنند.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط: 

بزرگتر بودن عروس از داماد

افراد انزواطلب از رابطه عاشقانه می‎ترسند!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *