دوستان شما به اندازه رژیم و ورزش در لاغری‌تان موثرند.

اگر می‌خواهید سالم باشید و به تناسب اندام و لاغری دست یابید، رژیم بگیرید، ورزش کنید و با دوستان‌تان بیشتر رفت و آمد کنید. اطلاعات پزشکی حاصل از تحقیقات دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی نشان می‌دهد وسعت و عمق روابط اجتماعی به اندازه رژیم غذایی و ورزش در سلامتی موثر هستند. 

لاغری

افرادی که از تنهایی رنج می‌برند به اندازه افرادی که ورزش نمی‌کنند دچار التهاب می‌شوند. یعنی تنهایی با ورزش نکردن برابر است. یا افراد سالمندی که تنها هستند بیشتر از افراد دیابتی به فشار خون بالا مبتلا می‎شوند. برترین پزشکان و محققان در مطالعات خود دریافتند که تنهایی در دوران سالمندی باعث کاهش طول عمر می‎شود و داشتن روابط اجتماعی قوی منجر به افزایش سلامتی کلی بدن می‎شود. افرادی که روابط اجتماعی قوی دارند کمتر دچار استرس می‌شوند و در صورت بروز استرس بهتر با آن کنار می‎آیند. افرادی که روابط اجتماعی خوبی ندارند در سن جوانی بیشتر به چاقی شکم و دور کمر و التهاب زیاد دچار می‎شوند و در سنین بالاتر بیشتر به چاقی و اضافه وزن کلی بدن دچار می‎شوند.

در این تحقیقات گسترده ۱۴۰۰۰ نفر در سنین مختلف شرکت داشتند. میزان ارتباطات اجتماعی این افراد بررسی شد و بعد محققان در طول زمان وضعیت سلامت جسمی آنها را تحت نظر گرفتند. محققان دریافتند در سن نوجوانی و سالمندی گسترده بودن رابطه با افراد یا بیشتر بودن تعداد دوستان برای افراد اهمیت دارد. درحالی که در سن ۳۰ تا ۵۰ سال کیفیت روابط دوستانه بیشتر از تعداد دوستان برای افراد مهم است.

منبع: www.independent.co.uk

مطالب مرتبط: 

لاغری بدون رژیم و ورزش!

نارنگی میوه‌ای برای لاغری!

ویتامین C موثرتر از ورزش برای لاغری

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *