دوران نقاهت بعد از عمل بینی

یکی از سوالات و نگرانی‌های اکثر افراد قبل از عمل بینی این است که چه مدت زمانی طول می‎کشد تا بتوانند زندگی عادی خود را از سر بگیرند و به محل کار خود بازگردند. و چند روز باید مرخصی بگیرند. البته پاسخ به این سوال بستگی به نوع جراحی زیبایی انجام شده روی بینی و همچنین نوع شغل فرد دارد. در این مطلب اطلاعات پزشکی مفیدی درباره روند بهبودی بعد از جراحی از زبان برترین پزشکان و جراحان بینی در اختیار شما قرار داده‌ایم.

دوران نقاهت بعد از عمل بینی

اگر کارهای سبک و نشسته انجام می‎دهید و نیازی به فعالیت فیزیکی زیاد و بلند کردن اجسام سنگین در محل کار خود ندارید و اینکه مختصری کبودی در صورت‌تان دیده شود برایتان اهمیتی ندارد می‎توانید فقط ۷ روز مرخصی بگیرید. اکثر جراحان پلاستیک بعد از ۷ تا ۱۰ روز گچ بینی یا اسپلینت بینی را برمی‌دارند. و بعد از این ۷ روز فقط چسب روی بینی هست. اگر بخواهیم روند بهبودی بعد از رینوپلاستی را در هفته اول بررسی کنیم. اولین مرحله درآوردن تامپون بینی است که معمولا حداکثر تا ۴۸ ساعت برای جلوگیری از خونریزی در بینی باقی‌ می‌ماند. البته بسیاری از پزشکان اصلا از تامپون استفاده نمی‌کنند و فرد می‎تواند از همان ابتدا از بینی نفس بکشد. ورم شدید و احساس سنگینی و ناراحتی در صورت و اثر داروهای بیهوشی معمولا تا ۳ روز احساس می‎شود. و به مرور تا آخر هفته اول ورم صورت از بین رفته و فقط خود بینی تورم دارد و کمی هم کبودی روی صورت اطراف چشم‌ها دیده می‎شود.

در هفته دوم پس از عمل بینی کبودی و ورم روی بینی بهبود می یابد یا کاملا ناپدید می‌شود. بخیه‌های داخلی و جذبی شروع به جذب شدن می‎کنند. می‎توان زندگی عادی و کار را از سر گرفت. البته ورزش و فعالیت فیزیکی شدید هنوز ممنوع است. اما چون ورم و کبودی صورت کاملا از بین رفته فرد راحت‎تر در اجتماع حاضر می‎شود. بیمارانی که می‌خواهند در دوران مرخصی، بینی‌شان کامل بهبود یابد و بعد به کار بازگردند، دو هفته مرخصی برایشان کافی است.

منبع: http://8west.ca/

مطالب مرتبط: 

پیشگیری از ورم و کبودی بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی چه بخوریم؟

عمل بینی با لیزر

عمل بینی طبیعی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *