یک دهانشویه طبیعی و خانگی

بیشتر دهان‌شویه های موجود در بازار شامل رنگ‌های مصنوعی، طعم‌دهنده‌ها و مواد شیمیایی هستند که برای بدن مفید نیست. بنابراین اگر می‎خواهید از محصولات شیمیایی موجود در بازار استفاده نکنید و در عین حال مراقب بهداشت دهان و دندان‌تان هم باشید، می‎توانید به سادگی یک دهانشویه طبیعی در خانه درست کنید. 

یک دهانشویه طبیعی و خانگی

این دهانشویه با مواد طبیعی درست‌ شده که در آشپزخانه منزل‎تان یافت می‎شود و به‌طور کامل دهان را تمیز کند. مواد لازم برای تهیه این دهان‌شویه عبارتند از:

  • آب ۲ عدد لیموترش تازه
  • نصف قاشق غذاخوری پودر دارچین
  • یک قاشق مرباخوری جوش‌شیرین
  • نصف قاشق مرباخوری عسل
  • یک فنجان آب گرم برای ذوب کردن عسل

تمامی مواد را در یک شیشه بریزید و خوب با هم مخلوط‌ کنید. هر بار یک یا دو قاشق غذاخوری از این دهان شویه را غرغره کنید. استفاده بیش از یک یا دو بار در روز توصیه نمی‌شود زیرا لیمو خاصیت اسیدی دارد و برای مینای دندان مضر است.

آب‌لیمو

لیموترش دهان را تازه می‌کند و باکتری های دهان را از بین می‌برد. علاوه بر آن خاصیت سفید کنندگی دارد. اما از آن جا ‌که اسید آن می‌تواند به مینای دندان آسیب برساند، در مصرف آن احتیاط شود.

دارچین

یک ادویه معجزه گر است که با از بین بردن باکتری‌ها بوی بد دهان را کاملاً از بین می‌برد. نتایج بررسی ها نشان می دهد افرادی که آدامس با طعم دارچین می‌جوند، نسبت به افرادی که آدامس نعناع می‌جوند با ۵۰ درصد کاهش باکتری دهان روبه‌رو هستند.

عسل

این ماده دارای خواص متعدد ضد باکتری است که به‌ جای تغذیه کردن باکتری‌ها آن‌ها را از بین می‌برد. سعی کنید از عسل طبیعی استفاده کنید.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

چند دهانشویه خانگی برای درمان خونریزی لثه

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *