دندان درد را در چند دقیقه درمان کنید!

شاید شما هم تجربه کرده باشید که یک دندان درد ساده می‌تواند روزتان را خراب کرده و اعصابتان را به هم بریزد. آبسه و شکستگی دندان، عفونت، آسیب و مشکلات لثه، افراط در آدامس جویدن و دندان قروچه‌های مکرر مهم‌ترین عوامل بوجودآورنده دندان‌درد هستند. این درد غیر قابل تحمل با درمان‎های خانگی در چند دقیقه برطرف می‎شود.

دندان درد

اگرچه مراجعه به دندانپزشک بهترین راه برای درمان اصولی و کاهش  دندان‎درد است، اما می‌توان با درمان‌های خانگی در مدت زمانی کوتاه از دندان درد خلاص شد. گاهی اوقات دندان درد خفیف با حساس شدن دندان به گرما و سرما و در صورت شدید شدن با دردهای شدید و غیر قابل تحمل بروز می‌کند. اولین قدم برای درمان دندان درد، نگه داشتن سر به سمت بالا است زیرا فشار را از اطراف دندان‌ها کاهش می‌دهد. یک راه درمانی موثر، قرار دادن یک چای کیسه‌ای مصرف شده روی دندان یا استفاده از کمپرس آب سرد است. برای این کار می‌توانید چند قطعه یخ را درون پارچه‌ای تمیز قرار داده و آن را بر روی نواحی اطراف دندان دردناکتان قرار دهید، سرما می‌تواند آستانه دردتان را افزایش داده و درد را قابل تحمل‌تر کند. به یاد داشته باشید که هرگز نباید یخ را مستقیم روی دندان یا لثه‌تان قرار دهید. 

علاوه بر این، می‌توانید یک حبه سیر را له کرده و روی دندان دردناک خود قرار دهید. سیر به علت خواص ضدعفونی‌کننده و بی حس کنندگی می‌تواند به راحتی دردتان را کاهش دهد. اگر خواستید از داروهای مسکن برای کاهش درد خود استفاده کنید به خاطر داشته باشید که هیچ گاه آسپرین یا هر مسکن دیگری را بر روی دندان یا لثه خود قرار ندهید و به جای این کار دارو را میل کنید. البته مصرف قرص و دارو برای کاهش دندان‎درد باید تحت نظر دندانپزشک انجام شده و آخرین راه باشد چرا که این کار علاوه بر افزایش درد‌ دندان و لثه به مدت چند روز حساسیت، آسیب و گاهی احساس سوختگی و تورم دندان را به همراه دارد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

درمان طبیعی برای تسکین درد دندان

درمان بوی بد دهان در طب سنتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *