bدندان‎هایتان را در خانه جرم گیری کنید! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
دندان‎هایتان را در خانه جرم گیری کنید!

این روزها داشتن لبخندی زیبا و جذاب برای اکثر افراد مهم است. بسیاری از افراد برای جرم گیری و بلیچینگ یا سفید کردن به دندان پزشک مراجعه می‎کنند. ما می‎خواهیم در این مطلب یک ماده طبیعی به شما معرفی می‌کنیم که به راحتی می‎توانید با استفاده از آن در خانه دندان‌هایتان را جرم گیری کنید.

جرم گیری دندان

این ماده دارویی موثر برای بهداشت دهان، روغن نارگیل خوراکی است. اهمیتی ندارد که طعم آن را دوست دارید یا نه، چون قرار نیست آن را بخورید، بلکه فقط کافی است آن را در دهان‎تان غرغره کنید. ۲ قاشق چایخوری روغن را دهان بریزید و به مدت ۵ دقیقه غرغره کنید. درست مثل بعد از مسواک زدن که با آب دهانتان را می‎شویید و بعد از دهان‌تان خارج کنید. این روش سال‌هاست که در طب سنتی به عنوان یک روش درمانی برای مشکلات و بیماری‎های دهان مثل بوی بد دهان یا التهاب و بیماری لثه استفاده می‌شود. اطلاعات پزشکی نشان داده که روغن می‎تواند میکروب‌ها و باکتری‎ها را از منافذ دهان بیرون بکشد. استفاده از روغن زیاد یعنی به میزانی که گفته شد می‎تواند پلاک‌ها و جرم‎ها را از دهان خارج کند. 

اطلاعات پزشکی جدید از ارتباط بین استفاده از نخ دندان و کاهش خطر ابتلا به سرطان خبر می‎دهد. زیرا این کار باعث کاهش میکروب‌ها و باکتری‌ها در دهان می‎شود. نکته جالب این است که استفاده از روغن برای غرغره کردن در دهان می‎تواند مثل نخ دندان عمل کند. به یاد داشته باشید برای گرفتن بهترین نتیجه از این درمان سنتی بهتر است ۲۰ دقیقه روغن نارگیل را در دهان نگه دارید. در ضمن برای حفظ بهداشت دهان از مسواک و نخ دندان هم غافل نشوید. 

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

علت آفت دهان چیست؟

درمان بوی بد دهان در طب سنتی

بهداشت دهان با گیاهان دارویی

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *