دندانپزشکی اطفال با بیهوشی!

بسیاری از کودکان به دلیل ترس از درمان‌های دندان‌پزشکی برای روند درمان مشکل ایجاد می‌کنند. عدم همکاری کودک باعث می‎شود در موارد متخصص دندانپزشکی اطفال مجبور شود با کمک والدین کودک را بی حرکت نگه دارد تا بتواند در زمان کوتاهی درمان مختصری انجام دهد. راه دیگر برای حل این مشکل استفاده از روش بیهوشی برای انجام درمان دندان پزشکی بر روی کودکان است. 

دندانپزشکی اطفال

چند دهه پیش خطرات ناشی از بیهوشی بسیار زیاد بود اما امروزه با وجود مراکز مجهز دارای امکانات بیهوشی عمومی و ابداع سیستمهای پایشگر و مانیتورینگ در اتاق عمل، میزان خطرات و عوارض بیهوشی برای بیماران بسیار کم شده است. در درمان‌های دندانپزشکی با استفاده از روش بیهوشی،  به دلیل کم بودن احتمال خونریزی بعد از عمل، امکان کنترل درد بعد از عمل با تجویز مسکن‌های خوراکی و محدود بودن عمل نسبت به سایر جراحی‌ها می‌توان کودک را در صبح روز عمل بستری کرد و طی یک جلسه تمام امور درمانی مورد نظر را به صورت جراحی سرپایی انجام داد و کودک را پس از طی دوره کنترل بعد از عمل در همان روز ترخیص کرد.

باید دقت کنید که این درمان را فقط متخصصان دندانپزشکی کودکان که دوره‌های لازم را جهت درمان تحت بیهوشی گذرانده‌اند انجام دهند.  این درمان به هیچ وجه نباید در داخل مطب انجام گردد. درمان کودک باید در بیمارستان‎های مجهز و یا مراکز جراحی محدود انجام شود. هنگام درمان کودک نباید علائم سرماخوردگی داشته باشد، زیرا سرماخوردگی و آلرژی باعث درگیر شدن سیستم تنفسی می‎شود و در روند بیهوشی مشکل ایجاد می‎کند.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط: 

دندان قروچه کودکان

دندانپزشکی در سعادت آباد

دکتر الهام عباسپور

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *