bبهترین دمنوش آرام‌بخش برای کاهش استرس · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
بهترین دمنوش آرام‌بخش برای کاهش استرس

در زندگی پر استرس امروز هرکسی برای رسیدن به آرامش اعصاب راهی را انتخاب می‎کند. در میان روش های گوناگون تسکین اعصاب، طب سنتی جایگاه خاصی دارد. در این مطلب به معرفی چند دمنوش موثر و فوق العاده برای آرامش اعصاب و کاهش استرس خواهیم پرداخت.

بهترین دمنوش آرام‌بخش برای کاهش استرس

چای زعفران

زعفران نه‌ تنها مجموعه‌ای غنی از آنتی‌اکسیدان‌هاست، بلکه نوشیدن یک فنجان از آن در روز می‌تواند به بهبود خلق و خو کمک کند و استرس را کاهش دهد. علاوه بر خاصیت آرامبخشی دمنوش زعفران خاصیت اشتها آور دارد و در بهبود عملکرد دستگاه گوارش هضم آسان غذا تاثیر بسزایی دارد. دم کرده زعفران حاوی کروستین است که فشارخون را پایین می آورد. زعفران حاوی کاروتنوئیدها است و بر طبق یافته‌های علمی، این کاروتنوئیدها ایجاد واکنش‌های مختلفی در برابر  توده‌های بدخیم سرطانی می‌کنند. چای زعفران از تجمع کلسترول در رگ ها جلوگیری می کند و در نهایت از بیماری های قلبی پیشگیری می کند.

چای بابونه

طبیعت آن گرم و خشک است، آرام بخش و تقویت کننده اعصاب، معده و روده است. ضدتب، ضدانگل، ضدیبوست، مقوی اعصاب و مغز، اشتها آور، ضدبلغم و صفرا و شست و شو دهنده کلیه هاست.

چای میوه گل نسترن

طبیعت آن معتدل و خشک است، پایین آورنده فشارخون، ضد قند خون، ضد ورم و درد کلیه، شست و شو دهنده کلیه، سرشار از ویتامین ث، ضد سرماخوردگی، مقوی معده و ضد اسهال است. ۱۵ عدد میوه نسترن را در یک قوری آب دم کنید. 

چای گل گاوزبان 

گل گاوزبان را با سنبل الطیب و لیموعمانی دم کنید. گل گاوزبان طبیعت گرم و تر دارد، آرام بخش اعصاب و خواب آور است و برای رفع سردردهای عصبی و دردهای کلیوی مفید است. سنبل الطیب طبیعت گرم دارد و ضدقولنج و اسپاسم، ضدتشنج و صرع است.

منبع: irinn.ir

مطالب مرتبط: 

خواص طالبی برای مقابله با استرس

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *