دلایل مشکلات جنسی مردان

مشکلات جنسی می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد که به این صورت تعریف می‌شود، هر مسئله جنسی یا عاطفی که مانع شود زن و شوهر یک رابطه رضایت بخش دو جانبه داشته باشند. در این مطلب به چند عاملی که باعث ناتوانی جنسی یا مشکلات جنسی آقایان می‎شود اشاره کرده‌ایم.

مشکلات جنسی

شایع‎ترین مشکلات جنسی مردان عبارتند از ناتوانی در به دست آوردن نعوظ (erection)، ناتوانی در حفظ نعوظ کافی برای مقاربت و همچنین ناتوانی در انزال به صورت مداوم. یکی از دلایل این مشکلات فشار خون بالاست. ۱۵ تا ۷۰ درصد مردانی که دچار فشارخون بالا هستند، رابطه جنسی رضایت‌بخشی ندارند. فشار خون بالا عروق خونی را تخریب می‌کند و سبب سخت شدن رگ‌ها می‌شود که اصطلاحا به آن تصلب شرایین می‌گویند. در نتیجه خون به راحتی در آلت تناسلی جریان پیدا نمی‌کند و نعوظ صورت نمی‌گیرد. دلیل دیگر چربی خون بالاست. وقتی میزان چربی خون در مردان بالا می‌رود چربی در دیواره عروق رسوب می‌کند و سبب تنگی و غلظت خون می‌شود و در نتیجه باعث اختلال در نعوظ می‌شود و به دنبال آن اختلالات جنسی و ناتوانی بروز می‌کند. دیابت هم یکی از عوامل تاثیر گذار بر رابطه جنسی است. افراد مبتلا به دیابت معمولا دچار تصلب شرایین می‌شوند و در نتیجه دچار مشکل نعوظ می‏‌شوند. از سوی دیگر دیابت در کارکرد اعصاب آلت تناسلی هم اختلال ایجاد کرده و مانع نعوظ می‌شود.

از  استرس‌ و اضطراب دوری کنید. استرس‌های روزانه می‌تواند باعث مشکلات جنسی شود. وقتی احساس ترس یا اضطراب می‌کنید قدرت نعوظ کاهش می‌یابد.  اطلاعات پزشکی نشان داده است که سیگار کشیدن می‌تواند سبب ناتوانی جنسی شود. نیکوتین سیگار در عروق رسوب می‌کند و باعث اختلال نعوظ می‌شود. کشیدن روزی ۲ سیگار به میزان یک سوم جریان خون در بیضه‌ها را کاهش می‌دهد. ترک سیگار می‌تواند به سرعت ناتوانی جنسی در مردان را بهبود دهد. از دیگر عوامل مضر برای سلامتی و همچنین برای رابطه جنسی الکل است. الکل عروق خونی و اعصاب موثر در نعوظ را ضعیف می‌کند و ترشح تستوسترون توسط بیضه‌ها را افزایش می‌دهد که باعث ناتوانی جنسی می‎شود. 

منبع: iranbanou.com

مطالب مرتبط: 

ارگاسم و رابطه جنسی

آیا مشکلات جنسی باعث طلاق می‎شود؟

سرد مزاجی زنان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *