bدلایل خیانت به همسر · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
دلایل خیانت به همسر

متاسفانه آمارها نشان می‌دهد خیانت به همسر در چند سال گذشته افزایش زیادی داشته است. که از دلایل مهم آن می‎توان به فقدان عشق و علاقه، سهل انگاری همسر، بی‌خطر دانستن خیانت به همسر برای زندگی زناشویی و زیاده خواهی اشاره کرد. برای حفظ حریم خانواده، بیشتر خانواده‌ها باید آموزش ببینند و حتی لازم است آموزش هایی از طریق رسانه‌های گروهی، تلویزیون و رادیو صورت گیرد و این افراد باید بدانند که چنین مسائلی تا چه حد می‎تواند هم به آینده خود و هم به آینده فرزندانش، آسیب جدی وارد کند. معمولا زنان و مردان برای خیانت به همسرشان دلایل متفاوتی دارند. در زیر به چند دلیل مردانه و زنانه اشاره خواهیم کرد. 

دلایل زنان: زمانی که همسران، روابط خوبی نداشته باشند، این احتمال وجود دارد که خانم به همسرش خیانت کند. مشکلات و گرفتاری‌های روزمره و نیز مشکلات شخصیتی باعث می‌شود که مرد نتواند به همسرش محبت کند و خانم احساس تنهایی کند. که نتیجه این فقدان محبت و روابط صمیمی، در مورد بعضی از افراد خیانت به همسر خواهدبود. برخی از زنان به دلیل اینکه گذشته خوبی نداشته‎اند و یا زمان مجردی خیلی محدود بوده‌اند، سعی می‌کنند برای جبران گذشته خود به خیانت رو بیاورند. عوامل فردی و اختلالات شخصیت می‌تواند دلیل خیانت بعضی از زنان باشد. مشکلات اقتصادی نیز می‎تواند یکی از دلایل باشد. برخی از زنان که در دوران مجردی روابط بی‌بند و باری داشته‌اند، برایشان بسیار سخت است خود را در زمان تاهل کنترل کنند.

دلایل خیانت به همسر

دلایل مردان: در مورد بعضی زوج‌ها، پس از گذشت زمان طولانی که با هم زندگی می‌کنند، برخی مردان آن عشق و علاقه‌ای که در ابتدا به همسرشان داشتند، از دست می‌دهند و از طرفی راضی به جدایی نیز نیستند پس به فکر خیانت به همسر می‎افتند. گاهی اوقات هم این رابطه طولانی مدت باعث می‎شود زنان دیگر به ظاهر خود مثل قبل اهمیت ندهند که باعث می‎شود مرد دیگر همسرش را مانند قبل زیبا نمی‌داند، بنابراین زندگی با او هیجان و لذت قدیم را نخواهد داشت. برخی از زنان ممکن است تمایلی به برقراری روابط زناشویی با شوهر خود نداشته باشند یا کمتر به این موضوع اهمیت دهند که این امر ممکن است باعث فشارهای روانی و جسمانی به مرد شده و در نهایت منجر به کج روی او شود. گاهی اوقات نق زدن‌ها و جنگ و دعواهای مداوم، باعث می‎شود برخی مردان، البته به غلط، خیانت را بهترین راه برای فرار از جهنم خانه بدانند. اکثر زنان خیلی راحت شوهرشان را به خاطر بی‌وفایی می‌بخشند که این موضوع شاید به دلیل ترس از تنهایی یا مهربانی آن‌ها باشد که این کار ممکن است زمینه تکرار این بی‌وفایی‌ها را فراهم کند. برخی از مردان تصور می‌کنند در صورتی که خیانت کنند، نه کسی متوجه می‎شود و نه به کسی آسیبی می‌رسد و این استدلال را بهانه‌ای برای انجام عمل زشت خود قرار می‌دهند. 

منبع: http://namnak.com/

مطالب مرتبط: 

چرا رابطه زناشویی سرد می‌شود؟

دعوا نمک زندگی است

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *