در چه مواقعی با اورژانس تماس بگیریم؟

ابتدا باید سوالاتی را برای خود در نظر گرفت که آیا مصدوم در شرایطی است که جانش در خطر است؟ آیا احتمال می رود که شرایط بدتر شود و در راه بیمارستان جان وی به خطر افتد؟ آیا مصدوم یا بیمار نیاز به مهارت تکنسین ها و پیراپزشکان اورژانس و یا تجهیزات ایشان دارد؟ این سوالات در ادامه مواردی را از قبیل بیهوشی و یا کاهش سطح هوشیاری، درد یا فشار قفسه سینه، تنگی نفس شدید، خونریزی شدید و غیر قابل کنترل، جراحات و زخمهای نافذ، مشکلات حسی و یا حرکتی به دنبال آسیب، سوختگی شدید، مسمومیت و یا مصرف بیش از حد دارو و غیره شامل می شوند. حال برای این که با اورژانس تماس بگیرید، باید به صورت زیر انجام دهید، برای دریافت کمک های آن ها با تلفن ثابت یا موبایل باید شماره ۱۱۵ را بدون کد شماره گیری کنید! در این زمان می باشد که کارشناس به تماس شما پاسخ می دهد، و اطلاعاتی را از شما جویا می شود؛ بنابراین خونسردی خود را حفظ کنید و هنگام دادن این اطلاعات آرام و شمرده و واضح صحبت کنید تا فرد پاسخ دهنده متوجه مشکل شما شود و آدرس دقیق شما را دریابد و همچنین بتواند توصیه های مفیدی را به شما ارایه دهد.

در چه مواقعی با اورژانس تماس بگیریم؟

دیگر نشانه هایی که باید بدهید، محل فعلی بیمار یا مصدوم، در صورت نیاز آدرس و نام تقاطع خیابان ها و دیگر نشانه ها، چه پیش آمده است و نیز ماهیت وضعیت اضطراری را بیان کنید (مثلا همسر من از یک نردبان افتاده است و حرکت نمی کند)، تعداد افرادی که نیاز به کمک دارند و هرگونه شرایط ویژه دیگر که شرح شرایط مصدوم یا بیمار می باشد(مثلا از سر همسرم خون می آید) و هرگونه کمکی که شما به او کرده اید. نکاتی را باید در نظر بگیرید و آن به صورتی است که تا زمانی که کارشناس اورژانس به شما نگفته است گوشی را نگذارید. ممکن است او به شما بگوید که تا رسیدن آمبولانس برای مراقبت از مصدوم بهترین کار چیست. اطمینان داشته باشید که دادن این اطلاعات موجب تاخیر در فرستادن آمبولانس نخواهد شد، به دلیل اینکه اپراتور همزمان با گرفتن این اطلاعات، نزدیک ترین آمبولانس را از طریق بیسیم به سمت شما می فرستد.

در ادامه یادآور می شویم، هنگامی که به اورژانس نیاز پیدا می کنیم ممکن است به علت استرس و نگرانی ناشی از شرایط نامساعد بیمارمان، زمان برای ما به کندی سپری شود و در نتیجه حضور اورژانس بر بالین بیمار یا مصدوممان را با تاخیر بدانیم؛ اما حقیقت آن است که نیروهای زحمت کش اورژانس در ۲۴ ساعت شبانه روز با آمادگی تمام منتظر انجام ماموریت ها هستند؛ و به محض دریافت ماموریت، بدون وقفه و به سرعت حرکت خواهند کرد. البته انتظار می رود که شهروندان عزیز شرایط ترافیکی و خیابان های باریک، در مقابل جثه بزرگ آمبولانس ها را نیز در نظر داشته باشید.

منبع : www.sash.blogfa.com

مطالب مرتبط :

مرگ و میر ناشی از کودکان در تصادفات

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *