درمان کبد چرب در طب سنتی

یکی از بیماری‌های خاموشی که ممکن است مدت‌ها بی علامت وجود داشته باشد و شما دیر متوجه آن شوید، بیماری کبد چرب است. خوشبختانه این بیماری با استفاده از گیاهان دارویی و رژیم غذایی مناسب قابل پیشگیری و درمان است.

درمان کبد چرب

چای سبز: اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد نوشیدن چای سبز تاثیر زیادی در پیشگیری از تجمع چربی در اطراف کبد دارد. افرادی که احتمال ابتلا به این بیماری در آنها زیاد است مانند افراد چاق و کم تحرک با گنجاندن چای سبز در رژیم غذایی خود از این بیماری پیشگیری کنند. 

زنجبیل: مصرف دمنوش زنجبیل یا ماست کم چرب حاوی زنجبیل همراه غذاها باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود و از جذب پربی در اطراف کبد جلوگیری می‌کند. 

آبلیمو: نوشیدن یک لیوان آب که در آن عصاره یک عدد لیموترش تازه وجود دارد، در آغاز روز بهترین دارو برای پیشگیری از بیماری کبد چرب است. این نوشیدنی کبد را پاک می‌کند و بدن را سم زدایی می‌کند.

زردچوبه: کبد را در برابر ابتلا به بیماری‌ها مقاوم کرده و احتمال ذخیره شدن ذرات چربی در کبد را کمتر می‌کند. پس یادتان نرود که زردچوبه را به عنوان یک ادویه درمانگر در برنامه غذایی خود بگنجانید.

عرقیات گیاهی: عرق گیاهی شاه تره، کاسنی و خارشتر از جمله داروهای گیاهی موثر در کنترل و درمان کبد چرب محسوب می‎شوند. همچنین باعث کاهش میزان کلسترول خون می‎شوند. نوشیدن یک تا دو لیوان از این عرقیات گیاهی در روز می‎تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از ابتلا به بیماری کبدی به ویژه کبد چرب و سیروز کبدی داشته باشد.

منبع: مجله نیک و نو

مطالب مرتبط:     

کبد‌چرب چیست؟

نوشیدن قهوه به سلامت کبد کمک می‎کند

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *