bدرمان هپاتیت C · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
درمان هپاتیت C

بیماری هپاتیت C بسته به عواملی ممکن است قابل درمان باشد یا نباشد. این عوامل عبارتند از اینکه کبد چه مقدار آسیب دیده است، چه مقدار ویروس هپاتیت سی در خون فرد وجود دارد و فرد به چه نوعی از ویروس هپاتیت سی مبتلا شده است. داروهای مورد استفاده برای درمان بیماری ممکن است ایجاد عوارض جانبی زیادی کند، گران باشد و شاید در مورد بعضی افراد موثر واقع نشود. 

درمان هپاتیت C

درمان هپاتیت C نوع حاد: بیشتر افرادی که به هپاتیت C حاد مبتلا هستند از بیماری خود بی‌خبرند. مگر اینکه از کادر پزشکی باشند و تشخیص دهند که دقیقا چه زمانی با خون آلوده تماس داشته‌اند. در هر حال اگر فرد وقتی مبتلا به نوع حاد بیماری می‎شود بتواند تشخیص دهد و درمان دارویی در مورد او صورت بگیرد به احتمال زیاد از دچار شدن به نوع مزمن و طولانی مدت بیماری پیشگیری می‎شود. 

درمان هپاتیت C مزمن: افرادی معمولا وقتی با خبر می‎شوند به این بیماری مبتلا شده‌اند که سالهاست با این بیماری زندگی کرده‌اند. برای درمان نوع مزمن از ترکیبی از داروهای ضد ویروسی برای از بین بردن عفونت ویروسی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های کبدی مثل سیروز کبدی یا سرطان کبد استفاده می‎شود. این داروها برای ۱۲ هفته در طول سال استفاده می‎شوند و باعث می‎شوند ویروس‌های بدن از بین برود. چه برای درمان از دارو استفاده شود یا نشود باید به طور مرتب آزمایش خون انجام شود تا پزشک بتواند عملکرد کبد را بررسی کند.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط:  

هپاتیت C چیست؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *