درمان هموروئید

برای درمان هموروئید (بواسیر) می‎توان از درمان‌های خانگی و داروهای بدون نسخه و یا حتی بعضی مواد غذایی خاص، ورزش‌ها و در آخر هم درمان‌های دارویی و حتی جراحی نیز استفاده کرد. در این مطلب این روش‌ها را از زبان بهترین پزشکان برای شما بیان کرده‌ایم. 

غذاهایی که می‌خوریم می‎تواند از هموروئید پیشگیری کند یا حداقل به بهبود علائم آن کمک کند. غذاهای فیبردار به رژیم غذایی خود اضافه کنید این غذاها به کاهش یبوستکمک می‌کند. سبزیجات برگدار، میوه‎های تازه, حبوبات و غلات کامل. بعضی پزشکان برای بیماران خود مکمل فیبر هم تجویز می‎کنند. البته باید فیبر را کم کم به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید تا دچار ورم معده نشوید. نوشیدن آب کافی هم می‌تواند از یبوست پیشگیری کند. اگر دچار درد یا التهاب و ورم در ناحیه مقعد شده‌اید می‌توانید از کرم‌ها و دستمال‌های مرطوب که بدون نیاز به نسخه از داروخانه تهیه می‎شود، استفاده کنید. یا از چند تکه یخ برای کمپرس استفاده کنید. همچنین می‌توانید ۲ یا ۳ بار در روز در وان آب گرم بنشینید.

هموروئید

اگر درمان‌های خانگی کمکی به حل مشکل نکرد. می‎توانید از پزشکتان برای درمان دارویی کمک بگیرید. پزشک ممکن است از حلقه‌ها یا باندهای لاستیکی خاص استفاده کند که در اطراف بواسیر قرار داده می‎شود تا از خونریزی جلوگیری کند تا زمانی که ورم از بین برود و بواسیر کوچک شود. بهترین پزشکان ممکن است از گرما دادن برای از بین بردن بواسیر استفاده کنند یا اینکه داروهایی به درون بواسیر تزریق کنند تا آن را از بین ببرد. برای هموروئیدهای بزرگ و یا مقاوم به درمان که به سادگی برطرف نمی‎شوند. پزشکان از روش جراحی استفاده می‌کنند. در جراحی هموروئید یا هر بافت ورم کرده دیگر آن قسمت را برمی‌دارند. اما این جراحی درد زیادی و زمان استراحت طولانی بعد از عمل دارد. روش ساده‌تر و جدیدتر این جراحی این است که با استفاده از گیره‌های خاصی همورویید را در جای خود ثابت نگه می‎دارند به جای اینکه آن را بردارند. این روش درد کمتر و دوره نقاهت بعد از عمل کوتاهتری دارد.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

هموروئید چیست؟

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *