درمان میگرن

از آنجایی که علت سردردهای میگرنی هنوز مشخص نشده است. بنابراین باید افرادی که این مشکل را دارند خودشان عامل محرک این سردردها را پیدا کنند. می‎توانید یک دفترچه یادداشت بردارید و هر بار که دچار سردرد می‎شوید تمام عوامل محرک احتمالی مثل غذاهایی که مصرف کرده‎اید بنویسید. اگر هر بار این کار را انجام بدهید می‎توانید با مقایسه یادداشت‌ها عامل محرک میگرن خودتان را پیدا کنید. 

درمان میگرن

ترکیبی از داروهای مسکن و ضدالتهاب معمولی مثل استامینوفن، آسپرین و بعضی از داروها که به صورت اختصاصی برای درمان میگرن استفاده می‎شوند می‎توانند مفید واقع شوند. اما استفاده مداوم از این داروها می‎تواند سردردها را بدتر کند یا باعث مشکلات گوارشی شود. تریپتان ها (Triptans) رایج‌ترین دارویی است که برای درمان این سردردها تجویز می‎شود. از انواع آن می‎توان به  Amerge, Axert, Frova, Imitrex, Maxalt, Relpax, Treximet, Zomig اشاره کرد. اما این داروها برای بیماران با فشار خون بالا و بیماری قلبی مجاز نیست و باید حتما با پزشک مشورت شود. اگر نمی‎توانید تریپتان مصرف کنید احتمالا پزشک برای شما ارگوتان (ergotamines) یا داروی Migrana تجویز خواهد کرد.

بعد از اینکه چند بار از دارویی استفاده کردید باید دقت کنید که آیا این درمان برای شما موثر بوده یا نه و در صورت لزوم از پزشک بخواهید داروی شما را تغییر دهد. در مصرف داروها زیاده روی نکنید زیرا باعث سردردهای مزمن می‎شود. بیشتر از دو بار در هفته از این داروها استفاده نکنید. اما اگر اغلب دچار این سرددها می‎شوید یا حملات میگرنی شما بسیار شدید است شاید لازم باشد به صورت روزانه دارو مصرف کنید تا از این حمله‌ها پیشگیری کنید. بعضی از انواع داروهای فشار خون، داروهای ضد تشنج و داروهای ضد افسردگی می‌تواند برای این سردردها نیز مفید باشد. در بعضی موارد گزارش شده تزریق بوتاکس که برای برطرف کردن چین و چروک استفاده می‌شود، نیز در درمان این سردردها مفید است.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

این داروی گیاهی در درمان میگرن معجزه می‎کند!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *