bدرمان معایب ناخن با روغن زیتون · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
درمان معایب ناخن با روغن زیتون

روغن زیتون موثر در رشد ناخن های دست :

  • روغن زیتون تاثیراتی فوق العاده در رشد و سلامت ناخن های شما دارد، شما می توانید روغن زیتون را به روش هایی مختلف برای سلامت ناخن هایتان به کار ببرید.
  • برای کمک به رشد نا خن ها، نصف فنجان گوجه فرنگی رنده شده را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون در یک کاسه مخلوط کنید و حدود ۱۰ دقیقه انگشتان تان را داخل این مخلوط نگه دارید و سپس انگشتان تان را آب بکشید و با حوله ای آنها را خشک کنید. گوجه فرنگی دارای بیوتین است، بیوتین یک ماده طبیعی شناخته شده برای رشد نا خن ها و مو است. روغن زیتون نیز به حفظ رطوبت نا خن ها و کوتیکول ها کمک شایانی دارد.

ناخن

درمان کوتیکول نا خن :

  • برای رشد نا خن­ های قوی با لایه شاخی مرطوب، برای چند دقیقه نا خنها را در روغن ­زیتون گرم غوطه­ ور کنید و یا پیش از این که از سوهان یا لاک نا خن استفاده کنید به طور مستقیم بر روی لایه شاخی استفاده کنید.

درمان شکنندگی نا خن :

  • برای اینکه شکنندگی ناخن هایتان را از بین ببرید، یک چهارم فنجان روغن زیتون را به آرامی گرم کرده، سپس یک کپسول ویتامین E باز کنید و درون آن بریزید. این مخلوط را روی کوتیکول ها (پوست اطراف نا خن) و سطح نا خن ها ماساژ دهید. روغن زیتون این مخلوط نا خن ها را قوی کرده و باعث افزایش انعطاف پذیری آنها می شود و ویتامین E نیز نا خن ها را تغذیه می کندسلامت نا خن ها را تضمین می کند.

درمان نرمی نا خن :

  • اگر می خواهید نا خن هایی سفت و محکم داشته باشید، نصف فنجان پوسته گردو را خوب بکوبید تا پودر شود، سپس با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک قاشق غذاخوری روغن کرچک و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید تا کاملاً به شکل چسب شود، این چسب را روی نا خن هایتان ماساژ دهید و سپس بشویید، برای محکم شدن نا خن هایتان این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

منبع : ۷ganj.ir

مطالب مرتبط :

روش جدید مقابله با نا خن جویدن در کودکان

تشخیص سلامت بدن از روی نا خن 

اطلاعات پزشکی

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *