درمان مشکلات جنسی زنان

بسیاری از مشکلات جنسی و ناتوانی جنسی زنان که به عنوان سرد مزاجی جنسی هم شناخته می‎شود با برطرف کردن علت‌های جسمی و روانی آنها قابل درمان هستند. برای درمان باید یک تیم متشکل از خود فرد، همسر, پزشک و روانشناس یا مشاور با هم همکاری کنند. 

درمان مشکلات جنسی زنان

اولین قدم برای درمان مشکلات جنسی دادن آموزش‌ها و آگاهی‌های لازم در مورد مسائل جنسی به فرد است. این آموزش‌ها شامل آناتومی بدن، عملکرد جنسی زنان و مردان، تغییراتی که در عملکرد جنسی با بالا رفتن سن ایجاد می‎شود, رفتارهای جنسی و پاسخ‌های جنسی مناسب می‎تواند نگرانی و اضطراب خانم‌ها در مورد ناتوانی جنسی برطرف کند. تکنیک‌های از بین بردن اضطراب و ریلکس کردن می‎تواند در بهبود عملکرد جنسی موثر باشد. مسئله مهم دیگر افزایش صمیمیت بین همسران است. صمیمیت بدون رابطه جنسی مثل ماساژ دادن می‎تواند سرد مزاجی زنان را درمان کند.

یکی از مشکلات زنان احساس درد در هنگام آمیزش جنسی است. برای برطرف کردن این مشکل همسران باید حالت‌های مختلف رابطه جنسی را امتحان کنند تا حالتی را که زن در آن راحت‌تر است و درد کمتری احساس می‎کند، پیدا کنند. پمادها و ژل‌های واژینال که توسط پزشکان تجویز می‎شود هم می‌تواند باعث کاهش درد در رابطه زناشویی شود. حمام کردن قبل از رابطه جنسی به ریلکس شدن بدن و در نتیجه کاهش درد و ناراحتی در زمان رابطه جنسی کمک می‎کند. موفقیت درمان ناتوانی جنسی زنان بستگی به عامل بوجود آورنده مشکل دارد. پیش بینی درمان مشکلات جنسی که علت جسمی قابل درمان دارند، بسیار خوب است. در مورد ناتوانی جنسی خفیف که علت ایجاد آن معمولا ترس، استرس و اضطراب است، با کمک مشاوره، آموزش دادن و بهبود ارتباط بین همسران می‌توان با موفقیت این نوع مشکلات جنسی را درمان کرد. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

ارگاسم و رابطه جنسی

ناتوانی جنسی، مشکلی که نادیده گرفته می‌شود

سرد مزاجی زنان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *