درمان فلج اعضاء بوسیله طب سوزنی

 متخصصین طب سوزنی و داروهای گیاهی می گویند : طب سوزنی در بهبود و درمان انواع فلج از جمله فلج های پس از سکته مغزی بسیار مفید است.

طب سوزنی

طب سوزنی در درمان عوارض مختلف پس از سکته مغزی از جمله فلج یک نیمه بدن، اختلال بلع و تکلم، اختلال در راه رفتن وسایر مشکلات حسی حرکتی یکی از بهترین روش هاست، ممکن است برخی بیماران پس از استفاده از طب سوزنی به طور کامل درمان شوند اما بعضی بیماران تنها بهبود نسبی پیدا می کنند.

طب  سوزنی و دارو های گیاهی بر اساس اندیکاسیون هایی که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده علاوه بر بیماری های سیستم اعصاب طب سوزنی برای بیماری های روان وافسردګی، بیماری های عضلانی اسکلتی، دردهای ستون فقرات گردنی، کمر، شانه و بیماری های مفصلی، مشکلات قاعدګی و بیماری های ګوارشی و کاهش وزن بسیارموثر است.

از طب  سوزنی می توان برای کمک به درمان تمام بیماری های سیستم اعصاب از جمله پارکینسون، ام اس، بی خوابی ، سردردهای میګرنی و تیک های عصبی استفاده کرد. این روش همچنین برای افرادی که فلج ناشی از ضایعات مغزی یا مادرزادی دارند نیز کمک کننده است. حتی بیمارانی که قطع نخاع شده اند نیز می توانند با استفاده از آن برخی از توانایی های خود را بازیابند.

طب  سوزنی در درمان بیماری های پوستی مثل جوش و لک های صورت، نازایی و مشکلات جنسی، چاقی و لاغری، ترک سیګار و اعتیاد نیز نقشبسیار مهمی دارد.

طب  سوزنی یکی از محبوب ترین و فراگیرترین شاخه های طب مکمل و جایگزین است که به دلیل اثرات درمانی و بی عارضه بودن در چند دهه گذشته به سرعت در دنیا گسترش پیدا کرده است.

منبع : .pezeshkan.org

مطالب مرتبط : 

درمان آلزلیمر با طب  سوزنی

طب  سوزنی چیست؟

درمان کمر درد با طب  سوزنی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *