درمان طبیعی عفونت قارچی

بیشتر متخصصان مصرف اسید کاپریلیک را برای درمان عفونت قارچی و عفونت‌های باکتریایی توصیه می‌کنند. اسید کاپریلیک، اسید چرب هشت کربن است که به‌طور طبیعی در روغن نارگیل و نخل، شیر مادر و شیر گاو یافت می‌شود.

درمان طبیعی عفونت قارچی

این اسید به‌طور مؤثر بیماری کاندیدیاز (عفونت قارچی) را درمان می‌کند. کاندیدیاز واژینال یکی از عفونت های ناحیه تناسلی است که به دلیل رشد بی رویه قارچ ها ایجاد می‌شود. باقی ماندن هرگونه رطوبت در ناحیه تناسلی، می‌تواند این بیماری را تشدید کند. آنتی‌بیوتیک‌ها به‌طور مؤثر باکتری‌های بیماری‌زا را از بین می‌برند. اما آنتی‌بیوتیک باکتری‌های مفید را نیز از بین می‌برد.گفته می‌شود که مصرف اسید کاپریلیک به درمان برخی انواع عفونت کمک می‌کند و مانع از بین رفتن باکتری مفید در بدن می شود. شوره سر به علت قارچ رامی توان با روغن نارگیل که حاوی اسید کاپریلیک است برطرف کرد. ماساژ دادن منظم پوست سر با این روغن، خارش و شوره سر را از بین می‌برد. اسید کاپریلیک روغن نارگیل، درمان عالی برای رفع آکنه به‌حساب می‌آید. این ماده آکنه ها را از بین می‌برد. پوست ملتهب شده را نیز تسکین می‌دهد.

این اسید مانع رشد بیش‌ از حد قارچ در روده می‌شود. برای افزودن باکتری مفید در روده و بهبود سلامت گوارشی توصیه می‌شود مصرف‌ترشی کلم، ماست و مواد غذایی دیگر تخمیر شده را افزایش دهید. نتایج برخی بررسی‌ها نشان می دهدکه برنامه غذایی حاوی اسید کاپریلیک می‌تواند از تشکیل کلسترول مضر جلوگیری کند ومیزان آن را کاهش دهد. افزایش کلسترول مضر فرد را در معرض خطر فشارخون بالا و بیماری قلبی قرار می دهد. اسید کاپریلیک فعالیت سلول T را تحریک می کند. این سلول‌ها از بدن در برابر میکروب‌های تهاجمی که هر نوع بیماری را ایجاد می‌کند ، محافظت می‌کند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *