درمان طبیعی سنگ کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا را در طب سنتی از طریق سم زدایی یا پاکسازی کبد درمان می‎کنند. اگر چه مواد سم زدای زیادی برای کبد وجود دارند، اما در این میان روغن زیتون محبوبیت بیشتری دارد و در سال‌های اخیر بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.

درمان سنگ کیسه صفرا

سم زدایی کبد بسیار آسان است و سه روز برای سم زدایی کافی است. مواد طبیعی که برای این کار لازم است در دسترس است و به سادگی می‎توانید آنها را در خانه یا مغازه‌ها بیابید. برای تهیه داروی گیاهی برای سنگ صفرا به آب سیب یا سرکه سیب، روغن زیتون، آب لیموترش یا آب گریپ فروت نیاز دارید. همانطور که ذکر شد این پاکسازی کبد در سه روز انجام می‎شود. در طول این سه روز باید هر دو ساعت یک بار یک لیوان آب سیب بنوشید.

نکته مهم این است که در طول دوره سه روزه سم زدایی غذاهای سبک و کم چرب بخورید. غذاهای پر چرب و سنگین باعث سرازیر شدن صفرا از کبد به سوی کیسه صفرا می‎شوند. زیرا بدن برای هضم چربی به صفرا نیاز دارد و این شرایط را برای بیمارانی که مبتلا به سنگ صفرا هستند بدتر می‎کند. بهتر است صبحانه و ناهار را غذاهای بدون چربی بخورید و در عوض عصر مقداری روغن زیتون بخورید که برای پاکسازی کبد بسیار مفید است. برای سنگ‎های کیسه صفرا که از کلسترول تشکیل شده‌اند مخلوط روغن زیتون و آب لیموترش معجزه می‎کند. این ترکیب همچنین پوست را شفاف می‌کند، به بدن انرژی می‎دهد و آلرژی غذایی را درمان می‌کند.

اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد عوارض احتمالی این پاکسازی شامل حالت تهوع، استفراغ و اسهال می‎شود. افرادی که بیماری دیگری دارند یا زنانی که در دوران قاعدگی هستند نباید این سم زدایی را انجام دهند. بهترین پزشکان توصیه اکید کردند که این درمان را برای کودکان انجام ندهید. پزشکان انجمن سرطان آمریکا اعلام کردند این درمان گیاهی فقط برای درمان سنگ کیسه صفرا و پاکسازی کبد مفید است و شواهد علمی مبنی بر مفید بودن این روش برای پیشگیری یا درمان سرطان یا درمان هر بیماری دیگر وجود ندارد.

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

سنگ کیسه صفرا چیست؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *