bدرمان طبیعی برای تسکین درد دندان · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
درمان طبیعی برای تسکین درد دندان

درد دندان یکی از دردهای شایع است که همه ما حداقل یک بار به آن دچار شده‌ایم. معمولا وقتی افراد به این درد دچار می‎شوند، داروهای مسکن استفاده می‎کنند، یا از داروخانه داروهای بی‌حس کننده موضعی مثل بنزوکائین تهیه می‌کنند. اما این داروها عوارض جانبی مختلفی از جمله واکنش‌های آلرژیک دارد. پیشنهاد ما این است که در این مواقع به سراغ طب سنتی بروید و گیاهان دارویی و درمان‌های طبیعی و خانگی را امتحان کنید.  

درمان درد دندان

اطلاعات پزشکی به دست آمده از یک مطالعه که نتایج آن در مجله پزشکی (Journal of Dentistry) منشر شده است، نشان می‎دهد گیاه میخک برای تسکین دندان درد بسیار موثر است. روغن میخک می‎تواند به اندازه بنزوکائین برای تسکین این درد موثر باشد. میخک حاوی منگنز است که برای استحکام استخوان و دندان بسیار مفید است. تاثیر این داروی گیاهی برای تسکین درد ثابت شده است و می‎توان به جای داروهای شیمیایی که عوارض جانبی زیادی دارند از این درمان طبیعی استفاده کرد. علاوه بر این میخک برای مزایای دیگری هم برای سلامتی دارد. مانند پیشگیری از بیماری‎های قلبی عروقی، بهبود گردش خون و از آن جهت که یک آنتی اکسیدان قوی است بدن را پاکسازی و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. کافی است مقداری روغن میخک را با استفاده از یک گوش پاک کن مستقیم روی قسمتی از دندان که درد دارد قرار دهید تا درد و عفونت را به سرعت برطرف کند. 

استفاده از سیر هم یک روش دیگر درمان خانگی این درد است. سیر ترکیبات آنتی بیوتیک دارد که باعث کاهش فعالیت باکتری‎ها می‎شود. به محض اینکه سیر را له می‌کنیم یا خرد می‌کنیم این ترکیبات آزاد می‌شود. برای تسکین درد یک حبه سیر را خرد کنید و روی ناحیه‌ای که درد دارد قرار دهید. این کار در ابتدا باعث احساس سوزش می‎شود. اما در عرض چند دقیقه درد از بین می‌رود. این درمان‌های طبیعی برای تسکین موقت درد است و برای درمان ریشه‌ای باید حتما در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید.

منبع: naturalsociety.com  و  www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط:

درمان بوی بد دهان در طب سنتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *