درمان طبیعی برای آکنه

مهم نیست که علت جوش صورت (آکنه) شما چیست، اکنون بهترین زمان برای امتحان کردن این درمان‌های طبیعی آکنه و تلاش برای بهبودی پوستتان به بهترین شکل ممکن است. خبر خوب این است که چیزهای زیادی برای امتحان کردن وجود دارد.

درمان آکنه

۱. سرکه سیب

سرکه سیب یک درمان طبیعی برای جوش است که دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچ می‌باشد. برای شروع، چند قاشق چایخوری سرکه سیب را با نصف یا یک چهارم فنجان آب رقیق کنید. حتما سرکه را رقیق کنید زیرا به طور خاص ممکن است به پوست آسیب بزند. مطمئن شوید از سرکه سیبی استفاده می‌کنید که خام و تصفیه نشده باشد.

۲. سیر

سیر نه تنها بصورت مصرف خوراکی، دارای خواص ضد باکتری طبیعی و عالی می‌باشد، بلکه بصورت موضعی نیز فوق العاده است. برای استفاده از آن، یک حبه سیر بردارید و آن را بصورت نازک برش دهید. برش‌های سیر را روی پوستتان مالش دهید، مخصوصا روی همه‌ی نواحی مشکل دار. مطمئن شوید که آب سیر به پوستتان مالیده می‌شود. بگذارید بمدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی پوستتان بماند. سپس صورت را با آب ولرم بشویید.

۳. سفیده تخم مرغ

وقتی سفیده‌های تخم مرغ بعنوان ماسک صورت استفاده شوند، یک درمان طبیعی عالی برای آکنه خواهند بود. اطلاعات پزشکی نشان میدهد سفیده‌های تخم مرغ، چربی را کاهش می‌دهند و علاوه بر بیرون کشیدن آلودگی‌ها، منافذ را به حداقل می‌رسانند. سفیده‌ی تخم مرغ را از زرده‌ی آن جدا کنید و سپس با یک پنبه‌ یا انگشتانتان، سفیده‌ی تخم مرغ را به پوستتان بزنید. بعد از چند دقیقه، احساس می‌کنید که سفت می‌شود. شما می‌توانید سفیده‌ی تخم مرغ را از ۱۰ دقیقه تا یک ساعت روی پوستتان قرار دهید. پس از آن، پوست را با آب ولرم بشویید.

۴. قالب‌ یخ

برای کمک به کاهش التهاب، یک قالب یخ را روی صورت مالش دهید. سرمای آن، نه تنها منافذ شما را می‌بندد بلکه باکتری‌ها را نیز بیرون می‌راند. شما می‌توانید با ریختن آب سرد روی صورتتان نیز همین نتیجه را بگیرید.

منبع: fitnessmagazine

مطالب مرتبط:

جوش صورت (آکنه) و درمان آن

یک ماسک طبیعی برای درمان جوش صورت

جوش سر سیاه بینی را به سادگی برطرف کنید

دکتر زهره فاضل
پزشک پوست و مو در تجریش

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *