درمان سینوزیت قبل از جراحی بینی

انجام ارزیابی تنفس و عملکرد بینی توسط پزشک جراح قبل از تصمیم گیری برای جراحی بینی اهمیت زیادی دارد. آندوسکوپی تشخیصی بینی از مهم‌ترین ارزیابی‌هایی است که باید توسط جراح زیبایی، پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی انجام شود.

درمان سینوزیت قبل از جراحی بینی

بیماری سینوزیت یا همان عفونت سینوس‌ها برای افرادی که می‎خواهند عمل جراحی بینی انجام دهند زنگ خطر محسوب می‎شود. سینوزیت یا التهاب سینوس‌های اطراف بینی به طور معمول به دو صورت حاد و مزمن دیده می‌شود. اگر علایم سرماخوردگی بیش از ۱۰ روز ادامه داشته باشد و علایمی مانند گرفتگی بینی و ترشحات چرکی از بینی یا پشت حلق به همراه سردردهای فشاری پیشانی و اطراف چشم‌ها، وجود داشته باشد، احتمال سینوزیت حاد وجود دارد و در این صورت باید بیمار توسط متخصص گوش، گلو و بینی تحت معاینات کامل قرار گیرید و درمان‌های تخصصی با بسته دارویی کامل برای بیمار آغاز شود.

بسیاری از پزشکان و جراحان گوش، گلو و بینی معتقدند که باید پیش از انجام جراحی زیبایی بینی سینوزیت به طور کامل درمان شود. اما درصدی از بیماران به علت همراهی انحراف شدید تیغه بینی و سینوزیت مزمن و یا پولیپ بینی کاندید عمل جراحی آندوسکوپی سینوس‌ها هستند که در این شرایط جراح با توجه به روش‌های مبتنی بر حفظ عملکرد بینی، جراحی آندوسکوپی سینوس و زیبایی بینی را به صورت همزمان انجام می‌دهد. بازسازی دریچه درونی و بیرونی بینی هنگام عمل جراحی زیبایی بینی از مهم‌ترین نکاتی است که به هنگام انجام عمل جراحی باید مدنظر جراح قرار گیرد تا بیمار پس از عمل جراحی دچار گرفتگی بینی و ترشح سینوس‌ها نشود.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

سینوزیت و عمل بینی

قبل از جراحی بینی این مطلب را بخوانید

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *