درمان سنگ کلیه و مثانه با گیاهان دارویی

اطلاعات پزشکی می‌گوید وجود سنگ در دستگاه ادراری یکی از بیماری‌های شایع است. گاهی اوقات این سنگ‎‌ها منجر به درد و ناراحتی زیادی برای بیمار می‎شود و گاهی اوقات هم بدون هیچ علامتی وجود دارد و بیمار حتی از وجود آن باخبر نیست. در این مطلب درمان‌های توصیه شده توسط بهترین پزشکان طب سنتی برای درمان سنگ کلیه و مثانه مطرح شده است. 

درمان سنگ کلیه

بابا آدم: ۳۰ گرم ریشه گیاه بابا آدم را در یک لیتر آب به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید. روزی دو لیوان صبح و عصر از آن میل کنید. اگر بیشتر هم مصرف شود، ضرری ندارد چون ادرار آور قوی است و سنگ کلیه و مثانه را دفع می‌کند. همچنین این گیاه بدن را سم زدایی می‌کند و خون را تصفیه می‌کند.

سنا: این گیاه برای درد پهلو، قولنج، دستگاه گوارش، نفخ معده و دفع سنگ مثانه و کلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقدار مصرف آن سه تا ۵ گرم در روز است که باید آن را دم کرده و میل کنید.

خارخاسک: نام دیگر این گیاه شکرهنج، خارسوگوش و خارسوکوهک است. این گیاه ضد عفونی کننده مجاری ادرار و ادرار آور است. جوشانده این گیاه سنگ مثانه و کلیه را خرد می‌کند و درد کلیه را تسکین می‎دهد.

گل‌قند: خوردن روزانه یک مثقال گل‌قند برای مبتلایان به سنگ مثانه و کلیه، نقرس، درد مفاصل مفید است. مصرف گل‌قند برای افراد مبتلا به دیابت مضر است و نباید مصرف شود.

تخم کتان: یک مثقال تخم کتان را در آب بجوشانید و لعاب آن را همراه با خود تخم کتان بنوشید زیرا آن را برای دفع سنگ کلیه و سنگ مثانه مفید دانسته‌اند. 

منبع: مجله نیک و نو 

مطالب مرتبط: 

مکمل کلسیم باعث سنگ کلیه می‎شود

خوردن ماست با اسفناج باعث سنگ‌کلیه می‎شود

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *