درمان سرفه با خوراکی‌ها!

با رسیدن فصل پاییز بیشتر دچار سرماخوردگی و گلودرد و سرفه‌های ناشی از آن می‎شویم. برای درمان سرفه متخصصان طب سنتی توصیه می‎کنند از مواد غذایی که به بهبود سرفه کمک می‌کنند، استفاده کنید. 

درمان سرفه با خوراکی‌ها!

از مواد غذایی که به بهبود سرفه کمک می‌کند می‌توان به زرده تخم‌مرغ عسلی، حریره بادام، شیر بادام و عسل انجیر اشاره کرد. در طب سنتی یک معجون برای درمان سرفه وجود دارد که ترکیبی از بادام پوست‌گرفته پودرشده و شکر به‌میزان مساوی و به‌اندازه نصف آن مویز بی‌دانه است که با هم مخلوط شده باشند. این معجون برای سرفه‌های کهنه بسیار مفید است. شوربا یا آبگوشت مرغ با مقداری نخود، شیره بادام و کمی برگ پنیرک, مصرف روزانه یک قاشق آب پیاز پخته صبح ناشتا نیز برای بهبود سرفه مفید است.

حلوای ۴ مغز (به‌خصوص حلوایی که در آن از مغز بادام یا مغز گردو استفاده شده باشد)، ماش پلو با روغن بسیار کم و شیره بادام که برای تهیه شیره بادام، پوست قهوه‌ای بادام درختی را گرفته، آن را آسیاب کرده یا در مخلوط کن، میکس کرده و روی آن آب جوش بریزید، سپس آن را صاف کنید و بنوشید که برای رفع سرفه بسیار نافع است. شلغم و کدو حلوایی پخته، شیر بادام، حریره بادام، دم‌کرده آویشن که با شهد انجیر شیرین شده باشد، شیرهویج و لعاب به‌دانه که با کمی نبات شیرین شده باشد نیز بسیار در رفع سرفه مفید است.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

درمان سرفه

یک شربت سرفه طبیعی و خانگی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *