bدرمان سرطان · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
درمان سرطان

سرطان بیماری‌ است که از تکثیر غیر طبیعی سلول‌های بدن به وجود می‌آید. وقتی بیماری تشخیص داده شد، سوال اصلی این است که چه باید کرد؟ در مورد این بیماری چیزهایی هست که به هم مربوط هستند. اینکه دقیقا سرطان از کجا شروع شده خیلی مهم است. میزان فعالیت آن چقدر است و آیا به سایر قسمت‌های بدن هم رسیده است؟ در این مطلب اطلاعات پزشکی مفیدی در مورد درمان سرطان از زبان برترین پزشکان و متخصصان از مرکز تومورشناسی و سرطان آمریکا بیان شده است.

درمان سرطان

درمان سرطان خیلی پیچیده است و یکی از علت‌های آن این است که سرطان مجموعه‌ای از ۲۰۰ بیماری مختلف است. همه اینها ویژگی‌های مشترکی دارند ولی نسبت به هم خیلی متفاوتند. به علاوه اینکه در یک نوع ممکن است ۳ یا ۴ نوع ضعیف‌تر هم در سلول‌های سرطانی وجود داشته باشد. سوال مردم این است که چرا این بیماری به طور کامل خوب نمی‌شود. در جواب باید گفت، تومور در ۷۰ درصد موارد کوچک می‌شود. اما در مورد ۳۰ درصد دیگر که باقی می‌ماند به خاطر وجود همان زیر مجموعه‌های سرطانی است که به یک روش درمانی دیگر هم نیاز دارند. 

سه روش اصلی  برای درمان سرطان وجود دارد: جراحی، پرتو درمانی (تشعشع درمانی) و شیمی درمانی. در روش جراحی، غده سرطانی توسط پزشک جراح از بدن خارج می‌شود. در پرتو درمانی با تاباندن پرتوهای اشعه ایکس به سلول‌های سرطانی سعی در درمان دارد و در نهایت شیمی درمانی با مواد شیمیایی این کار را انجام می‌دهد اما عوارض جانبی هم دارد. در مراکز درمانی سرطان در آمریکا برنامه دقیق و کامل تومور شناسی انجام می‌شود. با انتخاب از بین روش‌های درمانی معمول و یکپارچه کردن آنها با روش‌های درمانی دیگر مثل طب سوزنی، درمان طبیعی، ماساژ درمانی و تغذیه درمانی که تلفیق این روش‌ها باعث بوجود آمدن مناسب‎ترین روش درمانی برای بیمار در کمترین زمان ممکن خواهد بود.

منبع: cancer treatment centers of America

مطالب مرتبط:  

درمان جدید سرطان

مصرف آسپیرین خطر سرطان را کاهش می‌دهد

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *