درمان سرطان با ویتامین C

اطلاعات پزشکی به دست آمده از مطالعات جدید دانشمندان نشان می‏‎دهد که ویتامین C با دوز بالا یعنی چیزی معادل ۳۰۰ عدد پرتقال می‎تواند سلول‌های سرطانی را نابود کند و به خصوص برای درمان سرطان روده بزرگ مفید است. (پیشنهاد می‎کنیم برای آشنایی بیشتر با این بیماری مطلب سرطان روده بزرگ را بخوانید.)

درمان سرطان

بهترین پزشکان آمریکایی اعلام کردند که سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع در آمریکاست و هر ساله ۹۳۰۹۰ مورد جدید مبتلا به این بیماری شناسایی می‎شوند. در ۵۰ درصد این موارد بیماری به علت جهش ژن‌ها بوجود آمده است که این نوع بیماری به مراتب تهاجمی‌تر است و به درمان‌های رایج و شیمی درمانی به خوبی پاسخ نمی‎دهد. اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد ویتامین C به طور کلی برای سلامتی مفید است. به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی از آسیب دیدن سلول‎ها جلوگیری می‎کند.

دکتر (Lewis Cantley) به همراه یک تیم پزشکی در مطالعات خود متوجه شدند دوز بالای ویتامین C در مورد انواع KRAS و BRAF از سرطان روده بزرگ که به علت جهش ژنتیکی بوجود می‎آیند می‎تواند برعکس خاصیت آنتی اکسیدانی خود عمل کند، یعنی باعث اکسید شدن در سلول‌ها شود. که این خاصیت برای نابود کردن سلول‌های سرطانی می‎تواند مفید باشد. برترین پزشکان محقق اعلام کردند که این دوز بالای ویتامین C باید چیزی در حدود ۳۰۰ پرتقال باشد تا بتواند سلول‎های سرطانی را از بین ببرد و باعث متوقف شدن رشد یا کوچک شدن تومورهای سرطانی شود. 

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

علائم سرطان

درمان سرطان خون کودکان با اصلاح ژنتیکی

خواص انار برای درمان سرطان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *