امواج الکترومغناطیسی برای درمان سرطان مغز

اطلاعات پزشکی جدید خبر از موثر بودن امواج الکترومغناطیسی با شدت کم در درمان سرطان مغز و کند کردن رشد سلول‌های سرطانی کشنده مغز می‎دهد. محققان سوئیسی اعلام کردند اگر این روش درمانی با شیمی درمانی همزمان انجام شود، بسیار موثر خواهد بود. 

درمان سرطان مغز درمان سرطان امواج الکترومغناطیسی برای درمان سرطان مغز

این روش درمانی به زودی یکی از درمان‎های غیر تهاجمی برای درمان موضعی تومورهای سرطانی تبدیل خواهد شد. در این روش جریان الکتریکی ضعیفی به مغز وصل می‎شود. این جریان الکتریکی قادر است در تقسیم شدن سلول‌های سرطانی اختلال ایجاد کند، سرعت رشد تومورها را کاهش دهد و یا حتی منجر به کوچک شدن تومورها شود. در این تحقیقات تمرکز اصلی بر بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما (glioblastoma) بوده است که بدخیم‎ترین نوع سرطان در سیستم عصبی مرکزی است. بیشتر افرادی که به این نوع بیماری مبتلا می‎شوند، یک تا دو سال بعد از تشخیص بیماری جان خود را از دست می‎دهند.

برترین پزشکان و متخصصان سوئیسی در این مطالعه ۷۰۰ نفر را که به گلیوبلاستوما مبتلا بودند مورد آزمایش قرار دادند. بعد از اینکه شیمی درمانی و پرتو درمانی برای همه این افراد انجام شد. محققان برای گروهی از این افراد از روش امواج الکترومغناطیسی به همراه داروی شیمی درمانی تموزولومید (temozolomide) استفاده کردند و برای گروه دیگر فقط از داروی شیمی درمانی استفاده کردند. اطلاعات پزشکی به دست آمده نشان داد گروهی که از امواج الکترومغناطیسی استفاده کرده بودند به طور میانگین ۵ ماه بیشتر از گروه دیگر به طول عمرشان اضافه شده بود. همچنین این افراد ۳ ماه بیشتر از گروهی که فقط شیمی درمانی شده بودند تا عود مجدد سرطان دوام آوردند و به عبارتی ۳ ماه بیشتر بدون سرطان بودند. نتایج این مطالعه در مجله ( Journal of the American Medical Association) منتشر شده است. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

درمان جدید سرطان

نقش تغذیه در درمان سرطان

درمان سرطان خون کودکان با اصلاح ژنتیکی

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *