درمان سرطان روده بزرگ با روغن نارگیل

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد روغن نارگیل خاصیت معجزه آسا و شفابخشی در درمان سرطان روده بزرگ (کلون) دارد. در مجله تحقیقات سرطان مطالعه ای منتشر شده  که نشان می دهد اسید لوریک در روغن نارگیل که  ۵۰ درصد از آن را تشکیل می دهد دارای خواص ضد سرطان قوی است.

درمان سرطان روده بزرگ با روغن نارگیل

بیماران مبتلا به سر‌طان روده بزرگ اغلب با پرتودرمانی، جراحی یا شیمی درمانی درمان می‎شوند اما همه این روش ها عوارض جانبی به همراه دارند. محققان اعتقاد دارند که درمان های طبیعی عوارض جانبی کمتری دارند. روغن نارگیل خاصیت ضد التهابی ،ضد قارچ، ضد باکتری، ضد سرطان، ضد ویروس و ضد میکروبی دارد. این روغن برای سلامت کلی بدن بسیار مفید بوده و در درمان بسیاری از بیماری ها تاثیرگذار است. اسید لوریک روغن نارگیل که در شیر مادر نیز یافت می شود، دارای خواص ضد سر‎طان قوی است، این اسید در واقع یک اسید چرب با زنجیره متوسط است که موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن می شود.  این روغن خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش داده، قند خون را تنظیم و موجب تثبیت سطح انسولین شده و به حفظ وزن متناسب کمک می کند.
محققان در دانشگاه آدلاید نشان دادند که  بیش از ۹۰ درصد سلول های سر‎طانی کولون که به سلول های روده حمله کرده بودند با وجود ماده اسید لوریک موجود در روغن نارگیل از بین می روند. محققان آمریکایی در مطالعات خود دریافتند روغن نارگیل (اسید چرب با زنجیره متوسط) در درمان و پیشگیری بیماری هایی مانند پوکی استخوان، بیماری های مربوط به ویروس (مونونوکلئوز، هپاتیت C، تبخال)، بیماری های کیسه صفرا و سر‎طان کلون تاثیر بسزایی دارد. مطالعات دیگری نیز قبلا انجام شده است که نشان می دهد این روغن موجب کاهش عوارض جانبی شیمی درمانی و افزایش کیفیت زندگی  بیماران سر‎طانی می شود.
منبع: yjc.ir
مطالب مرتبط: 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *