bاین گیاه ریزش مو را درمان می‌کند! · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
این گیاه ریزش مو را درمان می‌کند!

گواوا میوه ای شیرین و عجیب بومی مکزیک، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی است. هر میوه گواوا حاوی سه برابر ویتامین C مورد نیاز روزانه، پتاسیم، فیبر، ویتامین A، و لیکوپن است. ویتامین B کمپلکس موجود در برگ های گواوا می تواند از ریزش مو جلوگیری کرده و رشد آن را بهبود ببخشد.

این گیاه ریزش مو را درمان می‌کند!

گواوا چه به صورت میوه کامل، آب میوه، یا ژله، محصولی خوشمره و مغذی است و البته این تنها میوه گواوا نیست که برای سلامتی مفید است. برگ های گواوا نیز دارای ویژگی های خاص خود هستند و فواید سلامت جالب توجهی را ارائه می کنند به خصوص برای سلامت و زیبایی پوست و مو. ویتامین B کمپلکس (تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات، اسید پانتوتنیک، پیریدوکسین) موجود در برگ های گواوا می تواند ریزش مو را درمان کند. یک مشت برگ گواوا را در حدود یک لیتر آب به مدت ۲۰ دقیقه جوشانده و سپس آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود. این مخلوط را از صافی عبور دهید تا برگ ها از آب جدا شوند. با جوشانده به دست آمده پوست سر خود را ماساژ دهید و آن را به موهای خود بمالید، این کار را از ریشه موها آغاز کرده و به سمت انتهای رشته های مو ادامه دهید. اجازه دهید به مدت دو ساعت پوست سر و موهای شما به این ماده آغشته بمانند و سپس سر خود را شستشو دهید.

برگ های گواوا هنگامی که به عنوان یک لایه بردار (اسکراب) صورت استفاده شود، می تواند دانه های سر سیاه و ناخالصی های موجود روی پوست را از بین برده و آن را با ویژگی های آنتی اکسیدانی و ضد باکتری خود تقویت کند. تنها کافی است تعدادی برگ خرد شده گواوا را در اندکی آب ریخته و به هم بزنید تا بافتی خمیری شکل به دست آید و از آن روی پوست صورت خود بمالید. علاوه بر این برگ های خرد شده گواوا به واسطه ویژگی های ضدمیکروبی خود، می تواند برای درمان و بهبود بریدگی های جزئی و خراش ها مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

درمان ریزش مو با طب سنتی هندوستان!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *