درمان ریزش مو با طب سنتی هندوستان!

مردم هند به خاطر داشتن موهای زیبا و پرپشت در تمام جهان معروف هستند، پشت این موهای زیبا رازی نهفته است و آن استفاده از گیاهی است در طب سنتی هند. در هند برای درمان ریزش مو و ترمیم موهای شکسته و نیز تحریک رویش مو و جلوگیری از سفید شدن موها از برگ کاری استفاده می‌کنند. 

درمان ریزش مو با طب سنتی هندوستان!

در برگ کاری انواع آنتی اکسیدان ها ،اسیدهای آمینه، بتا کاروتن و پروتئین گیاهی  وجود دارند که برای سلامت و تغذیه مو بسیار مفید هستند. برای تحریک رشد مو می توان از برگ کاری به همراه ماست استفاده کرد و یک ماسک گیاهی پروتئینی تولید کرد. با پوشاندن کامل موها با این ماسک و صبر کردن به مدت ۲۰ دقیقه موها از این مواد تغذیه کرده و خون‌رسانی به فولیکول های مو انجام می شود، سپس موها باید ترجیحاً با آب گرم شسته شود.  برای جلوگیری از ریزش مو می توان از پودر برگ کاری به همراه شیر برای ساخت یک مخلوط درمانی و ماساژ کف سر با آن استفاده کرد. برای جلوگیری از خاکستری شدن موها نیز استفاده کرد برای این کار برگ موی خرد شده را به همراه روغن نارگیل ترکیب کرده تا یک خمیر یکنواخت بدست آید. آنگاه آن را بر روی کف سر پخش می‌کنید این کار باعث تقویت ریشه مو و مشکی شدن آنها می شود.

برای ترمیم موهای آسیب دیده و شکننده در اثر مواردی چون درمان های دارویی شیمیایی، آلودگی محیط و رنگ کردن مو می توان از برگ کاری به شکل استفاده مستقیم از آن بر روی پوست کف سر استفاده کرد، این روش بهترین حالت برای تغذیه موها است و می تواند ریشه مو و حتی ساقه را ترمیم کند. برگ کاری علاوه بر مو، دارای خواص درمانی برای پوست و به خصوص بهبود آکنه صورت نیز است و به صورت ترکیب با زردچوبه می تواند برای ماساژ نواحی دارای جوش و اسکارهای ناشی از آن به کار رود. اگر با استفاده از روش‌های درمانی طبیعی به نتیجه نرسیدید حتما به پزشک پوست و مو مراجعه کنید تا علت ریزش مو تشخیص داده شود و در صورت لزوم دارو درمانی آغاز گردد.

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط: 

درمان ریزش مو با یک داروی طبیعی

اگر ریزش مو دارید، کلسیم بخورید!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *