bدرمان ریزش مو با یک داروی طبیعی · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
درمان ریزش مو با یک داروی طبیعی

ریزش مو یکی از مشکلات سلامتی است که بسیاری از ما گرفتار آن هستیم. استرس، تغذیه ناسالم، کمبود ویتامین‏‎ها و مواد معدنی، بهداشت ناکافی و مواد شیمیایی موجود در شامپوها و آلودگی‎های محیطی در بروز این مشکل موثر هستند. در طب سنتی برای درمان ریزش مو استفاده از گل سرشوی را تجویز می‎کنند.

 درمان ریزش مو با یک داروی طبیعی

با گل سرشوی (گل سرشور) بسیاری از بیماری‎های پوست و مو را درمان می‎کنند.  شستن سر با گل‌ سرشوی علاوه بر آنکه می‌تواند به تقویت و افزایش سرعت رشد تارهای مو کمک کند، اثر ترمیم‌کنندگی نیز دارد و بسیاری از آسیب‌های وارد شده به ساقه مو، را نیز برطرف می کند ،همچنین موخوره، زخم، جوش و برخی کهیرها با گل سرشوی قابل درمان است. می‌توان این ماده را در ظرفی با آب گرم مخلوط کرد تا به شکل گل دربیاید و حدود پانزده دقیقه روی سر گذاشت و سپس شست. زمان استفاده از گل هر ۱۰ روز یا دو هفته یک بار  است، اگر گل سرشوی بیش از اندازه روی سر قرار بگیرد با خیس شدن مو و جذب آب سنگین تر شده و موجب کشش تارهای مو ،سستی ریشه و ریزش آن می شود.

استفاده از گل شست‌وشو ممکن است در برخی از افراد عوارضی مانند، خشکی پوست یا حتی زخم و ضایعات پوستی ایجاد کند. برای پیشگیری بهتر است ابتدا مقداری از گل شست‌وشو سر را روی موهای خود امتحان کنید و سپس در اندازه وسیع استفاده کنید. همچنین استفاده از گیاهان دارویی مانند کتیرا، حنا و سدر بعد از استفاده از گل عامل ریزش مو می باشد. در طب سنتی از گل سرشور برای رفع عرق سوز شدن بدن کودکان نیز استفاده می‌شود. از موارد دیگر استفاده آن تهیه ماسک صورت برای جوش و لک است. مالیدن گِل سرشور به روی پوست باعث لطافت و شفاف شدن پوست می‌شود.

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط: 

درمان ریزش مو با آب پیاز

با قهوه می‎توان ریزش مو را درمان کرد!

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *