درمان خشکی پوست در فصل پاییز

یکی از مشکلاتی که در فصل‎های سرد سال پیش می‎آید، خشکی پوست بدن است. در فصل پاییز به دلیل کاهش رطوبت و سرد شدن هوا، فرد کمتر عرق می‌کند و این باعث خشکی پوست می‌شود. استفاده از وسایل گرمایشی نیز باعث خشک شدن بیش از حد هوا می‎شود. 

خشکی پوست

برای درمان مشکلات پوستی ناشی از خشکی هوا در فصول سرد سال بهتر است تغییراتی در سبک زندگی و مراقبت از پوست ایجاد کنیم. تعداد دفعات شست‌وشو بدن و دست و صورت باید کمتر شود. افرادی که در تمام طول سال پوست خشک دارند در این فصول بهتر است کمتر حمام کنند. بهترین پزشکان توصیه می‌کنند هنگام حمام کردن از آب داغ استفاده نکنید. دوش یا حمام آب داغ در واقع سبب از بین رفتن حفاظ چربی پوست می گردد که می‌تواند باعث کمبود رطوبت آن شود. همچنین این افراد باید از شوینده‌های ملایم مانند شامپو بچه یا شوینده‌های غیرصابونی برای شست‌وشو استفاده کنند. مواد شوینده‌ قلیایی خشکی پوست را بدتر می‎کند. استفاده از محصولات مرطوب کننده بسیار مهم است. بهتر است بعد از حمام کردن و زمانی که پوست مرطوب است از این کرم‎ها استفاده شود تا کاملا جذب پوست شود. 

برای آب رسانی به پوست باید به تغذیه خود توجه کنید. در طول روز مایعات بیشتری بنوشید. همچنین درصد مناسبی از میوه‌ها و سبزیجات در رژیم‌های غذایی گنجانده شود. اطلاعات پزشکی نشان می‌دهد کمبود پروتئین‎ها، کمبود روی، ویتامین C، ویتامین A، و کمبود ویتامین B6 ، E ، B1 موجب خشکی پوست می‌شود. روغن زیتون از آن دسته روغن‌هایی است که استفاده از آن مانع خروج رطوبت از سطح پوست شده از پیشرفت خشکی پوست جلوگیری می‌کند. استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید. کرم ضدآفتاب فقط برای روزهای تابستان نیست. با این که شدت آفتاب در این فصل‎ها کمتر است اما عدم استفاده از ضد آفتاب مناسب می‌تواند به پوستتان آسیب وارد کند.

منبع: www.persianpersia.com

مطالب مرتبط: 

با این غذاها پوست و موی سالم و زیبا داشته باشید.

تغذیه برای جوان سازی پوست صورت

روغن‌های طبیعی برای زیبایی پوست و مو

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *