درمان خانگی روماتیسم و درد مفاصل

برای تسکین درد مفاصل به شما پیشنهاد می‎کنیم از یک درمان طبیعی استفاده کنید که به شما کمک می‎کند در عرض چند دقیقه از این درد خلاص شوید. در این مرهم خانگی از فلفل قرمز تند (چیلی) استفاده می‎شود که برای بهبود گردش خون مفید است و بیماری‎های میوزیت (التهاب و تحلیل رفتن عضلات)، درد عصب، روماتیسم و درد مفاصل را تسکین می‎دهد. 

درمان روماتیسم

برای تهیه این داروی گیاهی به ۱۰ عدد فلفل قرمز تازه و دو فنجان روغن زیتون نیاز داریم. این مواد را در مخلوط کن ریخته و در یک ظرف شیشه‌ای می‌ریزیم و به مدت ۷ روز در جای تاریک قرار می‌دهیم. بعد از ۷ روز مخلوط را صاف کرده و از روغن به دست آمده هم می‎توانید به عنوان چاشنی غذاها استفاده کنید و هم برای ماساژ بدن استفاده کنید. این دارو مویرگ‎ها را باز می‌کند و متابولیسم بدن را افزایش می‎دهد، پوست را ترمیم می‌کند و گردش خون در سطح پوست را افزایش می‌دهد.

این روغن را چند بار در روز روی پوست قسمت‌هایی از بدن که احساس درد می‎کنید، ماساژ دهید. بعد از ماساژ دادن باید آن قسمت بدن را گرم کنید. بسته به اینکه کدام قسمت بدن است با پوشیدن لباس آن را گرم کنید. مثلا اگر پا درد دارید بعد از ماساژ دادن جوراب بپوشید. اولین بار که از این دارو استفاده می‌کنید احساس گرما و سوزن سوزن شدن روی پوست دارید که البته قابل تحمل است و باعث سوزش پوست نمی‎شود و به مرور که از آن استفاده می‌کنید، این حس بهتر می‎شود. بسیار مهم است که در ابتدای درمان روزی چند بار از این دارو استفاده کنید، بعد از گذشت یک یا دو ماه می‎توانید هفته‌ای یک بار یا فقط وقتی احساس درد می‌کنید از دارو استفاده کنید.  

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط:

روماتیسم مفصلی چیست؟

برای درمان روماتیسم مفصلی، امگا ۳ مصرف کنید

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *