درمان خانگی خونریزی لثه با مواد طبیعی

در لثه بر اثر جمع شدن باکتری ها در دهان و دندان دچار التهاب میشود علائمی را از خود نشان میدهد که یکی از آنها خونریزی لثه است، از دیگر علائم التهاب لثه احساس درد هنگام غذا خوردن ، شل شدن دندان و بوی ناخوشایند دهان نام برد .بسیاری از مواد غذایی طبیعی وجود دارند که در درمان التهاب لثه و جلوگیری از خونریزی لثهموثر هستند. 

خونریزی لثه

مواد طبیعی در خانه :

  • انار

انار دارای ترکیبات ضدباکتری است که می‌تواند با جرم‌های دندانی مبارزه کرده و سلامت دندان را حفظ کند. با یک شستشوی ساده دهانی به کمک ۳۰ میلی‌لیتر عصاره انار به مدت چند دقیقه و طی چند روز، می‌توانید رسوبات دندانی را از بین برده و خطر عفونت باکتریایی را کاهش دهید.

  • روغن‌کشی

روغن‌کشی،  روغن را به درون دهانتان می‌مالید. تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از روغن نارگیل می‌تواند در پیشگیری و تاحدی مبارزه با علائم التهاب لثه بسیار مفید می باشد.

  • آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا را باید یکی از شناخته‌شده‌ترین درمان‌های خانگی دانست چرا که دارای اثرات خنک‌کننده و تسکین‌دهنده است. برای سلامت موها و پوستتان هم بسیار مفید بوده و در  در مبارزه با التهاب لثه بسیار تأثیرگذار است . با شستن دهانتان با دهان‌شویه حاوی آلوئه‌ورا دوبار در روز، به طور طبیعی لثه‌هایتان را سالم‌تر نگه دارید. برای این کار، نصف فنجان آب مقطر را با دو قاشق جوش شیرین و آلوئه‌ورا ترکیب کرده تا دهان‌شویه درست کنید.

  • عسل

یکی از راه‌ها برای پیشگیری از چنین مشکلاتی این است که بر روی نواحی مورد نظر، عسل بمالید. عسل دارای ترکیبات ضدباکتریایی بسیار قوی بوده و یکی از مواد شناخته‌شده در درمان‌های خانگی به حساب می آید.

  • آب‌نمک

محلول گرم آب‌نمک در کاهش علائمی مانند خونریزی لثه و دندان‌درد تأثیر بسزایی دارد. این محلول را به طور مداوم و به مدت ۳۰ ثانیه در دهان غرغره کنید، بعد آن را تف کرده یا قورت دهید و حداقل دو تا سه بار دیگر این کار را تکرار کنید.
با رعایت این موارد شما لثه های خود را قوی کرده و از خونریزی لثه جلوگیری می کنید.

منبع : giahyab.com

مطالب مرتبط :

چند دهانشویه خانگی برای درمان خونریزی لثه

یک دهانشویه طبیعی و خانگی

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *