bدرمان بیماری اوریون · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
درمان بیماری اوریون

اوریون یک بیماری ویروسی است، بنابراین آنتی بیوتیک‎ها روی این بیماری تاثیری ندارند. در حال حاضر هیچ داروی ضد ویروسی برای درمان این بیماری وجود ندارد. اما با استفاده از روش‌هایی می‎توان شدت علائم بیماری را کاهش داد و شرایط را قابل تحمل‎تر کرد. 

درمان اوریون

در بیشتر افراد بیماری در عرض دو هفته بهبود می‏‎یابد. برای تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش علائم بیماری می‎توانید این توصیه‎ها را به کار ببندید:

  • نوشیدن مقدار زیادی مایعات به غیر از آبمیوه زیرا آبمیوه‎ها باعث تحریک غدد بزاقی می‎شوند و درد را در این بیماران افزایش می‎دهند. نوشیدن آب برای درمان این بیماری بهترین انتخاب است. 
  • قرار دادن کمپرس سرد روی نواحی ورم کرده صورت به خصوص غدد بزاقی
  • خوردن غذاهای نرم و آبکی به کاهش درد و مشکل در بلع غذا کمک می‎کند. 
  • استراحت و خواب کافی
  • غرغره کردن آب نمک ولرم
  • مصرف داروهای مسکن مثل ایبوپروفن

پیشگیری از اوریون: بهترین راه پیشگیری از بیماری استفاده از واکسن آن است. این واکسن بعداز سن یک سالگی برای کودکان قابل استفاده است. معمولا یک بار هم قبل از مدرسه رفتن کودک دوباره واکسن را تزریق می‎کنند تا ایمنی بدن در برابر این ویروس تقویت شود. این واکسن (MMR) در ۸۲ کشور استفاده می‎شود و در اثر استفاده از این واکسن بیماری‎‎هایی که در اثر اوریون ایجاد می‎شوند مثل آنسفالیت و ناشنوایی تقریبا به طور کامل از بین رفته‎اند. این واکسن برای افراد بزرگسالی که می‎خواهند به کشورهای خاصی که خطر ابتلا به این ویروس در آنجا زیاد است، سفر کنند نیز توصیه می‎شود. بعضی از این کشورها عبارتند از هندوستان، ژاپن، پاکستان،بخش هایی از آفریقا و جنوب شرقی آسیا

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

بیماری اوریون چیست؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *