درمان آلودگی انگلی در طب سنتی

میلیون ها نفر در سراسر جهان دچار آلودگی انگلی هستند که این امر می تواند تاثیر ناگواری در سلامت آنان  بگذارد. تقریباً یک سوم مردم  دنیا در سیستم گوارشی خود ا‌نگل دارند. اما چطور می‎توانیم بفهمیم که آیا به این مشکل دچار هستیم یا نه و چطور می‎توان آلودگی انگلی را درمان کرد؟

درمان آلودگی انگلی در طب سنتی

وجود ا‌نگل‎ها در سیستم گوارشی بدن ما باعث بروز نشانه‌هایی می‎شود که از روی آنها می‎توانیم به وجود این مشکل پی بریم. البته اگر دچار این علایم شدید، جای نگرانی نیست و می توانید با مصرف مواد  طبیعی توصیه شده در طب سنتی این مشکل را برطرف کنید. این علائم عبارتند از: خستگی مفرط، افسردگی ناگهانی، کمبود آهن به طور ناگهانی، دندان قروچه در خواب، درد مفصل و عضله، مشکل خواب مانند کم خوابی، سابقه مسمومیت و داشتن مشکلات گوارشی، سابقه اسهال به علت مسافرت های خارجی، موارد ناگهانی یبوست، بی قراری روده تحریک پذیر و گاز معده

آویشن

غدد تیموس از غدد موجود در سیستم ایمنی است. با ایجاد تحریک به اندازه کافی قدرت دفاعی بدن را در برابر بیماری ها بالا می برد. روغن آویشن رشد ا‌نگل را کنترل می کند و آن را در روده از بین می برد. این گیاه را می توان تازه یا به صورت خشک به غذا اضافه کرد.

سیر

نتایج بررسی ها ثابت کرده است که سیر با ویروس، باکتری، قارچ، ا‌نگل و حتی سرطان مقابله می کند. سیر یک ترکیب عالی ضد انگلی است و توانایی از بین بردن ا‌نگل ها را دارد حتی ا‌نگل هایی که خون را می مکند مانند پشه، ساس، کک و… .

روغن میخک

روغن میخک می تواند به راحتی تخم های ا‌نگل را در روده از بین ببرد. به گفته محققان میخک دارای خاصیت درمانی متعددی است و با ویروس، باکتری و قارچ نیز مقابله می کند. روغن آن را می توان در پخت وپز استفاده کرد.

افسنطین

این گیاه برای رفع مشکل گوارشی و ا‌نگل ها مؤثر است. این گیاه دارای خاصیت ضد میکروبی است و علاوه بر  درمان آلودگی انگلی عفونت های دیگر را نیز برطرف می کند. می توان آن را به صورت دمنوش مصرف کرد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

علت بروز مشکلات گوارشی چیست؟

خوراکی‌های ممنوعه برای مبتلایان به زخم معده

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *