bدرمان آلزایمر با طب سوزنی · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
درمان آلزایمر با طب سوزنی

اطلاعات پزشکی به دست آمده از پژوهش‌های محققان چینی نشان می‎دهد که با استفاده از طب سوزنی می‎توان ضعیف شدن حافظه در افرادی که در مراحل ابتدایی بیماری آلزایمر قرار دارند را متوقف کرد. نتایج این مطالعات در مجله پزشکی Acupuncture in Medicine منتشر شده است. 

درمان آلزایمر با طب سوزنی

هنوز هیچ روش درمانی قطعی و مطمئنی یافت نشده است که روند پیشرفت زوال عقل را در بیماران مبتلا به آلزایمر متوقف کند. با این‌حال پزشکان با استفاده از روش‌های درمانی مثل داروی نیمودیپین، می‌توانند به حفظ و نگهداری از برخی عملکردهای حافظه کمک کنند. محققان دانشگاه ووهان در این مطالعه، پنج مورد از مطالعاتی را که در فاصله سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ انجام شده بود، بررسی کردند. این مطالعات مجموعا شامل تقریبا ۶۰۰ نفر از افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف می‌شدند که به‌عنوان مرحله پیش از زوال عقل نیز شناخته می‌شود. سالانه حدود ۵ تا ۱۰ نفر از افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف به زوال عقل مبتلا می‌شوند.

محققان در این مطالعه فواید استفاده از طب سوزنی را با مصرف داروی نیمویپین مقایسه کردند و در مرحله بعدی استفاده از هر دوی آن‌ها در کنار هم مورد ارزیابی قرار دادند. نتایج نهایی نشان دادند که ترکیب طب سوزنی با مصرف داروی نیمودیپین، با نتایج بهتری در وضعیت افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف همراه است. محققان چینی در این تحقیقات دریافتند استفاده از طب سوزنی در کنار استفاده از داروی نیمودیپین، می‌تواند اثرات درمانی بیشتری در درمان بیماری آلزایمر و توقف روند اختلال حافظه در این بیماران داشته باشد. 

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

لاغرها بیشتر در خطر آلزایمر هستند!

با منیزیم آلز‌ایمر را درمان کنید!

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *