استفاده از فویل آلومینیوم برای درمان آفتاب سوختگی!

 یک رول فویل آلومینیومی در هر آشپزخانه‌ای پیدا می‎شود و از آن استفاده‌های زیادی می شود. اما جالب است بدانید به غیر از مصارف آشپزی این فویل‌ها کاربردهای عجیبی دارند و حتی در درمان بسیاری از مشکلات سلامتی نیز کاربرد دارند. از این فویل می‎توان برای درمان بی خوابی ، رفع خستگی، درمان آفتاب سوختگی و پیشگیری از سرماخوردگی کمک گرفت.

استفاده از فویل آلومینیوم برای درمان آفتاب سوختگی!

درمان آفتاب سوختگی

فویل آلومینیوم می تواند به تسکین آفتاب سوختگی یا سوختگی‎های دیگر کمک کند این روش یکی از موثرترین روش های درمانی است پزشکان تروما دانشگاه ویسکانسین توصیه  می کنند. برای التیام زخم های سوختگی خود ابتدا آن را با آب سرد شسته و با یک پارچه نرم خشک  کنید سپس یک لایه نازک از پماد سوختگی را روی محل آسیب دیده قرار داده و با گاز استریل پانسمان کنید. حال به دور گاز استریل  فویل آلومینیومی پیچیده و آن را با باند پزشکی ببندید تا زمانی که احساس کنید درد شما تسکین پیدا کرده است.

تسکین درد مفاصل

فویل آلومینیوم در درمان درد به خصوص در مواردی  مانند آرتریت(التهاب مفاصل)، نقرس، سیاتیک و درد پاشنه  بسیار موثر است. در این روش فویل را بر روی ناحیه دردناک قرار داده و با یک  باند پزشکی آن را محکم  کنید، این فویل باید به مدت طولانی در حدود یک شب تا صبح در طول روز بر روی محل درد باقی بماند. این کار را برای مدت ۱۰ تا ۱۲ روز ادامه داده و سپس به مدت ۲ هفته به آن ناحیه استراحت دهید. اگر درد همچنان ادامه داشت این روش را تکرار  و دوباره ۲ هفته آن را متوقف کنید.

رفع خستگی

استفاده از فویل آلومینیومی برای از بین بردن خستگی یک روش قدیمی است. در این روش کافی است شما چند نوار فویل آلومینیوم را در فریزر به مدت دو تا چهارساعت قرار داده و سپس آن ها را بر روی صورتتان به خصوص در ناحیه گونه ها و یا پلک های خود بگذارید  و زمانی که احساس کردید خستگی شما ازبین رفته و عضلات صورت شما شل شده آن ها را از روی صورتتان بردارید.

درمان سرماخوردگی و آنفولانزا 

در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا درمان علائم بدون استفاده از آنتی بیوتیک سالم ترین روش درمانی است، شما می توانید برای انجام این روش پنج تا هفت لایه از فویل آلومینیوم را به دور پای خود بپیچید و یک ساعت اجازه دهید در همین شکل باقی بماند سپس به پای خود به مدت دو ساعت  استراحت داده و این روند دوباره تکرار کنید.

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط:

درمان آفتاب سوختگی

درمان سوختگی در طب سنتی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *