درمان‎های طبیعی برای ورم مفاصل

بیماری آرتریت یا التهاب و ورم مفاصل یکی از بیماری‌های شایع است که می‌تواند دردی مزمن را در پی داشته باشد. برای درمان درد ورم مفاصل می‌توان از ترکیبی از مواد طبیعی استفاده کرد که از دیرباز در زمینه تسکین درد و التهاب مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این مواد درد عضلات و مفاصل را تسکین داده و التهاب را از بین می‌برد.

درمان‎های طبیعی برای ورم مفاصل

دارچین

دارچین خواص ضد التهابی و همچنین ضد اکسیدانی فراوانی دارد. نصف قاشق چایخوری دارچین را با یک قاشق چایخوری عسل و یک فنجان آب گرم ترکیب کرده و هر روز صبح به صورت ناشتا بنوشید. این کار را برای چند روز متوالی انجام دهید. شما همچنین می‌توانید ترکیبی از دارچین و عسل درست کرده و آن را روی ناحیه‌ی ورم کرده بمالید و سپس ماساژ دهید.

زردچوبه

زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد. علاوه بر مصرف کپسول‌های ۵۰۰ میلی‌گرمی تا ۱۰۰۰ میلی‌گرمی زردچوبه، شما می‌توانید از ترکیب آن با آب یا شیر نیز استفاده کنید.

سرکه سیب

سرکه سیب سرشار از کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فسفر است و می‌تواند در تسکین درد مفید باشد. سرکه سیب می‌تواند در حذف مواد سمی از مفاصل و بافت‌های ارتباطی بسیار به کار بیاید. یک قاشق چایخوری سرکه سیب و عسل را به یک فنجان آب ولرم اضافه کرده و هر روز صبح آن را به صورت ناشتا مصرف کنید. 

ماساژ با روغن‌های گیاهی

ماساژ با روغن خردل برای از بین بردن ورم مفاصل بسیار مفید است. این روغن جریان خون را بهبود می‌دهد. می‌‎توانید از آب پیاز نیز استفاده کنید. این ماساژ پیش از خواب باید انجام شود. در ضمن، شما می‌توانید از روغن اوکالیپتوس نیز استفاده کنید.

زنجبیل

یکی دیگر از مواد موثر در درمان ورم مفاصل زنجبیل است. می‎توانید زنجبیل را به صورت تازه یا پودر خشک شده آن را به غذاها و شیرینی‌ها اضافه کرده و میل کنید. 

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

برای درمان درد مفاصل، امگا ۳ مصرف کنید

درمان خانگی روماتیسم و درد مفاصل

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *