۳۰ درصد ایرانی‎ها نیاز به عمل بینی دارند!

در تمام دنیا گرایش به زیبایی رو به افزایش است و ایران هم از این موضوع مستثنی نیست. در ایران در میان جراحی‎های زیبایی رایج، عمل بینی پر طرفدارترین جراحی زیبایی است. رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، معتقد است که بینی ۳۰ درصد مردم کشور نیاز به جراحی زیبایی دارد.

عمل بینی

در دنیا جراحی پلک، در بین جراحی های زیبایی سر و صورت، رتبه نخست را دارد. بعد از آن، عمل لیپوساکشن یا همان کشیدن چربی های اضافی بدن است. اما در ایران جراحی بینی رتبه نخست را دارد. سالانه در حدود ۲۵ هزار جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) در کشور انجام می شود. در کشور ۳۰۰ جراح فوق تخصص پلاستیک وجود دارد که اجازه دارند جراحی‎های زیبایی انجام دهند، اما متاسفانه خیلی از پزشکانی که جراح پلاستیک و زیبایی نیستند و تخصص کافی در این زمینه ندارند به دلایل مختلف وارد عرصه جراحی زیبایی شده اند.

اگر عمل جراحی توسط جراح متخصص پلاستیک ماهر و باتجربه انجام شود، به ندرت شاهد عوارض جانبی خطرناک و جبران ناپذیر در این جراحی‎ها خواهیم بود. در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد ممکن است عوارض جانبی در پی این اعمال جراحی ایجاد شوند که بسیاری از آنها طبیعی و موقت است و معمولا به علت فعل و انفعالات هنگام عمل بینی است. دقت در انتخاب پزشک متخصص با مهارت قبل از تصمیم برای انجام این جراحی ضروری است. علاوه بر این مشاوره روان شناسی قبل از جراحی بینی بسیار مهم است. در مواردی که فرد کاندید خوبی برای جراحی بینی نیست و یا اینکه فرد دچار مشکلات دیگری مانند کمبود اعتماد به نفس یا اختلال خود زشت انگاری است، عمل بینی کمکی نخواهد کرد. بنابراین مشاور توصیه خواهد کرد از این عمل صرف نظر شود.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

آیا واقعا به عمل بینی نیاز داریم؟

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *