یک داروی معجزه گر برای سلامت و زیبایی دندان‎ها

اولین و ساده‌ترین راه برای داشتن دندان‌های سالم توجه ویژه به مباحث پیشگیرانه است. جوش شیرین یک اکسیر طبیعی برای حفظ سلامت و زیبایی دندان‏هاست. استفاده از محلول جوش شیرین مانع از اسیدی شدن دهان و تخریب د‌ندان‌ها می‌شود. علاوه بر این جوش شیرین برای سفید کردن دندان‎ها و داشتن لبخندی زیبا به شما کمک می‎کند. 

یک داروی معجزه گر برای سلامت و زیبایی دندان‎ها

تلاش در جهت کاهش میزان پوسیدگی و بیماری‌های دهان و د‌ندان یکی از اصول پیشگیری از بیماری‎های دهان و د‌ندان است که از سنین کودکی باید آغاز گردد. سلامت د‌ندان‌ها منوط به تغذیه سالم است، سلامت جسمی افراد نیز منوط به داشتن دندان‌های سالم و عاری از هرگونه پوسیدگی است. تغذیه درست نه تنها سلامت د‌ندان‌ها بلکه رشد مناسب فرد را به دنبال دارد. به همین دلیل عادت دادن کودکان به تغذیه مناسب مسلما سلامت دهان و د‌ندان و جسم را موجب می‌شود. مواد قندی در دهان تبدیل به اسید می‌شود و مینای دندان را از بین می‌برد؛ به نحوی که بعد از گذشت سه تا پنج دقیقه از مصرف مواد قندی، باکتری‌های داخل دهان این مواد را به اسید تبدیل می‌کنند و در صورت شست‌و‌شو نشدن دهان و د‌ندان این اسید طی ۱۰ دقیقه تخریب مینای دندان را آغاز می‌کند. در صورتی که حتی با شست‌وشو به وسیله آب می‌توان مانع تخریب مینای د‌ندان شد.

علاوه بر مواد قندی، مواد ترش و اسیدی نیز بسیار سریع‌تر عمل تخریب مینای د‌ندان را دنبال می‌کنند. در حالی که شست‌وشوی دهان بلافاصله پس از مصرف مواد اسیدی مانع این تخریب خواهد شد. علاوه بر آب می‌توان از برخی آنتی‌اسیدها به منظور شست‌وشوی د‌ندان‌ها استفاده کرد. بهترین گزینه استفاده از محلول جوش شیرین و قرقره آن است؛ حتی خانم‌های باردار به دلیل رفلکس معده و بالا آمدن اسید در دوران بارداری و همچنین تورم لثه‌ها بیشتر دچار تخریب د‌ندان می‌شوند. به همین دلیل استفاده از جوش شیرین به دلیل قلیایی بودن بهترین گزینه برای جلوگیری از اسیدی شدن فضای دهان و رفع التهاب است. علاوه بر پیشگری از پوسیدگی، می‎توان از جوش شیرین برای سفید کردن د‌ندان‎ها نیز استفاده کرد. 

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

راه‌هایی برای سفید کردن د‌ندان‌ها

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *