داروی طبیعی جایگزین ایبوپروفن

مصرف داروهای مسکن‌ها بسیار رایج است و اغلب مردم به راحتی از آن‌ها استفاده می‌کنند. اما آیا مسکن‌های شیمیایی به اندازه کافی موثر هستند؟ و عوارض جانبی آنها چیست؟ ایبوپروفن یکی از رایج‌ترین داروهای مسکن‌ موجود است که مانند سایر مسکن‌ها عوارض جانبی به همراه دارد. در طب سنتی داروی طبیعی موثری برای تسکین درد وجود دارد که می‌توان جایگزین ایبوپروفن کرد.

زردچوبه به جای ایبوپروفن

مسکن‌ها به صورت موقت درد را آرام می‌کنند، اما پس از چند ساعت دوباره درد به سراغ شما می‌آید. البته شاید بگویید که یک مسکن دیگر مصرف می‌کنید، ولی این رویه تا چه زمانی می‌تواند ادامه داشته باشد؟ اطلاعات پزشکی حاصل از تحقیقات علمی، مضرات فراوان ایبوپروفن و مسکن‌های شیمیایی را تایید کرده است و بهترین پزشکان توصیه می‌کنند این داروها بهتر است حتی‌المقدور در شرایط عادی اصلا استفاده نشود.

در طب سنتی از زردچوبه به عنوان یک مسکن طبیعی استفاده می‎شود. در پژوهش‌ها مشخص شده که زردچوبه بیش از ۶۰۰ خاصیت دارد. این ادویه خوش رنگ هیچ عوارض جانبی نداشته و سرشار از پلی‌فنل است که می‌تواند به بدن انرژی دهد و برای از بین بردن التهاب داخلی و خارجی بدن بسیار مفید است. بر اساس نتایج پژوهش منتشر شده در مجله پزشکی «درمان جایگزین و تکمیلی» زردچوبه سالم‌تر و موثرتر از ایبوپروفن است. برای تهیه یک مسکن طبیعی یک قاشق چایخوری زردچوبه، یک فنجان عسل و آب یک عدد لیموترش را داخل ظرفی شیشه‌ای ریخته و با قاشق هم بزنید تا خوب ترکیب شوند. هر بار که نیاز به مسکن داشتید یک قاشق از این محلول را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و بهم بزنید و میل کنید. می‌توانید سه بار در روز از این داروی طبیعی استفاده کنید.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

آیا داروهای مسکن اعتیادآور هستند؟

درمان طبیعی برای تسکین درد دندان

چرا ژلوفن سریعتر از پروفن اثر می‌کند؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *