دارویی که باعث پیر چشمی می شود!

دو دارویی که باعث پیر چشمی می شود عبارتند از : داروهای آنتی هیستامین و ضد افسردگی و داروهای ضد اضطراب را از عوامل موثر در ایجاد پیرچشمی معرفی کرد.

 

پیر چشمی

ابتلاء به بیماری های سیستماتیک دیابت، بیماری های ام اس و قلبی و عروقی و استفاده از داروهای آنتی هیستامین؛ ضد افسردگی ها و داروهای ضد اضطراب را از دیگر عوامل موثر در ایجاد پیر چشمی در افراد اعلام کرد.

پیرچشمی از عیوب انکساری است که در سنین ۴۲ تا ۴۴ سالگی در افراد ایجاد می شود . پیر چشمی پدیده ای که با افزایش سن در فرد ایجاد می گردد و فرد پیر چشم قدرت بینایی نزدیکش به تدریج کاهش می یابد.

استفاده از عینک های مناسب با توجه به سن فرد پیر چشم در بازیابی بینای افراد پیرچشم موثر است.

ناتوانى در مطالعه کتاب، روزنامه، تلفن همراه از فاصله نزدیک و احساس سردرد یا خستگى چشم در حین انجام کارهایى مانند نوشتن و خیاطى از علائم اولیه و نشانه های پیر چشمی می باشد..

عوامل مختلفی چون عیوب انکساری، افزایش سن، پرداختن به مشاغلی که نیازمند دید از نزدیک هستند و بیماری های چشمی و ضربه های وارده بر چشم به ابتلای زودهنگام افراد به پیرچشمی کمک می کند.

این پدیده طبیعی قابل پیشگیری نیست و به ناچار باید با استفاده از عینک، لنزهای تماسی و در صورت تمایل با عمل های جراحی خاص برای اصلاح آن اقدام کرد.

 جراحی” کمرا انیلی “به عنوان یکی از روش های نوین اصلاح پیرچشمی  علی رغم اینکه است و فقط یک دهه از ظهور این روش می گذرد اما اکنون برخی از بیمارستان های کشورمان از این روش برای درمان پیر چشمی استفاده می کنند.

منبع :titre1.ir

مطالب مرتبط :

آب سیاه چشم چیست ؟

تنها راه درمان آب مروارید چشم

انحراف چشم چیست؟

خشکی چشم بعد از عمل چشم

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *