bداروهای گیاهی برای پیشگیری از موی سفید · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
داروهای گیاهی برای پیشگیری از موی سفید

سفید شدن موها در سنین پایین این روزها شایع شده است و گاهی میان افراد زیر ۲۰ سال نیز مشاهده می‌شود. بهترین پزشکان و متخصصان پوست و مو اعتقاد دارند که افزایش روند پیدایش موی سفید در نتیجه آلودگی‌هایی است ‌که از محیط‌ زیست به بدن انسان نفوذ می‌‌کنند. نوع تغذیه و سبک زندگی به خصوص داشتن استرس نیز در سفید شدن موها موثر است.

 درمان موی سفید

اسپیرولینا (نوعی جلبک دریایی)

به خاطر دارا بودن مواد معدنی مهم و ضروری و البته نادر و ‌کلروفیل موجود در آن، یک نوع تونیک موی مشهور است. 

ادویه کاری

برگ‌های ‌کاری ادویه معطری هستند ‌که برای مزه‌دار ‌کردن غذاها استفاده می‌شوند. این ماده همچنین محتوی مواد بیوشیمیایی‌ای است ‌که ریشه موها را محکم ‌کرده و شادابی پوست سر را افزایش می‌دهد. سعی ‌کنید در غذاهای روزانه خود بیشتر از برگ‌های ‌کاری استفاده ‌کنید، همچنین می‌توانید مقداری برگ ‌کاری له شده را با روغن نارگیل مخلوط ‌کنید و از آن به‌عنوان ماسک مو استفاده ‌کنید. ‌

کره

کره‌ای ‌که از شیر خالص گاو گرفته می‌شود نیز ماده‌ای برای جلوگیری از موی سفید است. در طب سنتی بر خوردن حداقل مقدار ‌کمی ‌کره خالص ‌که از شیر گاو گرفته شده باشد، به‌عنوان دارویی برای جلوگیری از سفید شدن موها تا‌کید ‌شده است.

حنا

استفاده از حنا به جای رنگ مو، برای پیشگیری از سفید شدن موها توصیه شده است. برای این ‌کار باید مقداری برگ حنا را در روغن خردل حرارت دهید. پیش از این‌‌ که آن را روی سرتان ماساژ دهید، اجازه دهید این روغن تر‌کیبی دارویی چند ساعتی بماند تا خنک شود.

ماساژ سر با روغن گیاهی

ماساژ دادن سر اضطراب‌ و تنش‌ را ‌کم ‌کرده و جریان خون در پوست سر را بهبود می‎دهد. در صورتی ‌که پوست سر را با روغن ‌کنجد، روغن نارگیل، روغن خردل و روغن‌هایی از این دست ماساژ دهید، نتایج بهتری حاصل می‌شود.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط: 

خوراکی‎هایی که با موی سفید مبارزه می‎کنند!

آیا استرس باعث سفید شدن مو می‎شود؟

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *